Wodniki – niczego nie zostawią na ostatnią chwilę

wodnik trader

1882

Wodnik jest jedenastym z kolei znakiem zodiaku i przypada między 20 stycznia a 18 lutego. Ludzie urodzeni pod tym znakiem mają niezwykłą wrażliwość społeczną i przewiduje się, że odegrają w tym tysiącleciu krytyczną rolę. Poza tym, że interesują się humanizmem oraz filantropią, ludzie spod znaku Wodnika są wizjonerami, dobrze radzą sobie w zespole i zawsze można na nich polegać.

Symbol Wodnika przedstawia najczęściej młodzieńca wylewającego wodę z dzbana. Żywiołem tego znaku jest woda, a planetą Uran. Ma to olbrzymi wpływ na temperament Wodników zajmujących się tradingiem.

Zalety

Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są inteligentne i spragnione wiedzy. Jako traderzy poświęcają bardzo dużo czasu na zrozumienie dynamiki rynkowej oraz uczenie się o różnych czynnikach mających wpływ na popyt i podaż, i to niezależnie od ich znaczenia. Kochają informacje i nieustannie sprawdzają obecne pozycje rynkowe oraz prognozy. Bardzo chętnie sięgają po narzędzia analizy technicznej, a ich wielka cierpliwość doskonale się przy tym sprawdza.

Płynność reprezentowana przez symbol Wodnika przejawia się w niezwykłej elastyczności handlowej ludzi spod tego znaku. Są niekonwencjonalni i mają otwarte umysły, a tym samym chętnie sięgają po nowe instrumenty handlowe. Nie wahają się przed podjęciem pewnego ryzyka, w celu wypróbowania nowych pomysłów, ale nim podejmą jakąkolwiek kroki w tym kierunku, wcześniej zawsze się odpowiednio przygotowują. Wodniki nie wierzą plotkom, wolą wspierać swoje decyzje jak największą liczbą faktów i danych.

Ludzie urodzeni pod tym znakiem są wolnomyślicielami i mocno sprzeciwiają się, gdy inni wykazują bezwzględność. Nie kierują się panującym na rynku nastrojem, a polegają na własnych ocenach i osądach.

Wodniki są z natury postępowe i poświęcają znaczącą ilość czasu i energii na zastanawianie się nad tym, co zrobić, aby poprawić sytuację. Dlatego w tradingu często wypracowują własne metody. Mają też zdolność do przekonywania innych, a ich przyjaciele i rodzina często naśladują ich strategie.

Wady

Pomimo dużej inteligencji i dążności do wiedzy Wodniki bywają niekonsekwentne i czasem krótkowzroczne. Nie mają zbyt dobrej intuicji i w tradingu unikają polegania na tzw. przeczuciach.

Polegają natomiast w wysokim stopniu na kalkulacjach i bywa, że ich nadmierna cierpliwość okazuje się dla niech niekorzystna – przy zamykaniu pozycji mogą bowiem doświadczyć inercji.

Chociaż osoby spod znaku Wodnika wykazują elastyczność jeśli chodzi o nowe pomysły, bywa że po podjęciu decyzji nadmiernie się do niej przywiązują.

Jednak mimo wszystko Wodniki nigdy nie patrzą wstecz i niełatwo ich zniechęcić drobnymi komplikacjami.

Co przynosi Wodnikom szczęście?

  • Szczęśliwe kolory: niebieski, szary, szmaragdowy
  • Kolory niekorzystne: czarny
  • Szczęśliwe dni: środa i piątek
  • Szczęśliwe cyfry: : 4, 8, 9, 13, 17, 20 i 24
  • Sugestie: dla traderów spod znaku Wodnika korzystne jest nawiązanie współpracy z osobami spod znaku Wagi lub Koziorożca.

Instrumenty handlowe dla Wodników

Wodniki wolą działać w długim horyzoncie czasowym niż zarabiać “na szybko”. Ciągnie ich do walut, a najpopularniejsza wśród nich jest para EUR/JPY. Interesują ich też indeksy. Jeśli chodzi o towary, w grę wchodzą energia, w tym ropa i gaz ziemny.

Narzędzia handlowe dla Wodników

Dla Wodników kluczowe są dobre wykresy. Pasują do ich analitycznego, wyzbytego z sentymentu podejścia do tradingu, zwłaszcza w przypadku tych, którzy biorą pod uwagę dłuższy horyzont czasowy i potrzebują danych historycznych, aby mieć na czym opierać swoje analizy.

Sławni traderzy spod znaku Wodnika

  • Chris Gardner: amerykański makler giełdowy i przedsiębiorca, z majątkiem netto wartości 60 milionów dolarów.
  • Charles M. Schwab: amerykański magnat stalowy i biznesmen, z majątkiem netto wartości 6.2 miliardów dolarów.
  • Carlos Slim Helu: meksykański inwestor i magnat biznesu, z majątkiem netto wartości 75.5 miliardów dolarów.
  • Chad Hurley: współzałożyciel YouTube’a, wartość netto jego majątku to 355 milionów dolarów
  • Carl Icahn: amerykański magnat biznesu, inwestor i udziałowiec, z 17 miliardami dolarów.