USA potrzebują cyfrowego dolara, by zachować swoją potęgę

666

Były szef amerykańskiej Komisji Handlu Towarowego Futures uważa, że ​​rząd musi zdigitalizować dolara i przejąć władzę od banków centralnych.

W oświadczeniu Wall Street Journal z 15 października J. Christopher Giancarlo, były przewodniczący Commodity Futures Trading Commission (CFTC), argumentował, że dolar może stracić swój status w przyszłości. Wynika to szczególnie z faktu, że inne kraje wprowadzają waluty cyfrowe. Twierdził, że odpowiedzią było stworzenie nowej formy dolara.

„Sugeruję dolara cyfrowego – usankcjonowanego przez rządowy protokół blockchain, utworzony i utrzymywany przez niezależną organizację pozarządową, ale zarządzany przez banki i inne zaufane organizacje płatnicze” – wyjaśnił.

Giancarlo kontynuował:

„Środki wprowadzone do systemu byłyby wymieniane na cyfrowe dolary amerykańskie na blockchain, przy czym środki byłyby przechowywane na specjalnych rachunkach powierniczych prowadzonych przez Rezerwę Federalną”.

Jak zdecentralizowany ma być dolar amerykański?

Podczas gdy on sam nie wyjaśnia, że ​​banki centralne powinny stracić zdolność kontrolowania walut narodowych, Giancarlo twierdzi, że unikając waluty cyfrowej, Stany Zjednoczone osłabią atrakcyjność dolara. Ostrzegł:

„Znaczące podmioty, w tym banki centralne i platformy mediów społecznościowych, mogą wprowadzać nowe waluty w ciągu najbliższych kilku lat. W miarę rozwoju sieci mogą ostatecznie zniszczyć status dolara jako najpopularniejszej waluty na rynku międzynarodowym”.

Giancarlo porównał potencjalną deprecjację dolara do utraty funta szterlinga po II wojnie światowej.

Ta teoria brzmi jak zwolennik bitcoinów (BTC), a nie urzędnik z USA. W książce The Bitcoin Standard jej autor Saifedean Ammous zauważa również, że globalne waluty rezerwowe przychodzą i odchodzą w regularnych odstępach czasu. Jednak dla Ammousa wynika to z niewłaściwego traktowania waluty przez rząd, w tym jawnej ingerencji w jej emisję i wartość. Twierdzi, że odejście od standardu złota gwarantowało los współczesnych walut Fidżi, w tym dolara.

Jak donosiły już media, Giancarlo powiedział wcześniej, że oczekuje, że 2019 r. Będzie punktem wyjścia dla nowego międzynarodowego zamówienia. Czy dolara naprawdę grozi upadek? Może urzędnik przesadza? Prawdopodobnie dowiemy się za kilka lat.