Dolar do jena z szansą na spadki – analiza USD/JPY

304

Kurs wymiany USD / JPY ma wyraźny problem z przekroczeniem poziomu 114,00. Od początku października dolar do jena skutecznie odbija się od bariery oporu. Wczorajsza świeca D1 miała ponad 50 pipsów, dziś rynek również spada. Nie mamy jeszcze 13:00, kurs traci 0,5%, a przed nami cała amerykańska sesja, podczas której opublikowane zostaną dane z rynku nieruchomości.

Jeśli chodzi o sytuację techniczną, kluczowym oporem jest strefa na poziomie 114,00. Gdyby została złamana, kurs dolara do jena mógłby spowodować kolejną falę wzrostową. Na razie jednak opór skutecznie powstrzymuje dalsze wzrosty, a głębsza korekta jest teraz bardziej prawdopodobna. Pierwszym miejscem, na które należy zwrócić uwagę, jest dolna granica systemu Nadważenia – 111,15. Tylko jego negacja otworzy drogę do większego rabatu.

Patrząc na sytuację w krótszym przedziale czasowym – kurs osiągnął właśnie kluczowe wsparcie. Mówię o ostatnich lokalnych dziurach. Jeśli cena spadnie poniżej 112,25, istnieje szansa na spadki nawet do wspomnianego wsparcia z przedziału D1 – 111,15. Pamiętaj, że pokrywa się to z 161,8% pomiarem Fibonacciego. Wcześniej wskaźnik może nadal reagować na poziom zniesienia 127,2%.