Drewniane zabawki – czy warto w nie inwestować?

4461

Każdego roku w sklepach pojawiają się tysiące nowych zabawek. Dzieci, a raczej ich rodzice, są bardzo podatni na wszelkie nowości w zabawkowym świecie. Obecnie hitem są zabawki interaktywne oraz edukacyjne. Z półek sklepowych nie znikają też pluszaki oraz klocki. Jednak od kilku lat można zaobserwować również modę na zabawki retro – a dokładniej na te wykonane z drewna. Czy jednak warto inwestować w zabawkę, która nie mówi, nie świeci i nie uczy?

Eko – zabawki

Drewniane zabawki są szczególnie lubiane przez mamy i ojców chcące wychować swoje pociechy w zgodzie z naturą. Coraz większa grupa rodziców rezygnuje z zabawek wykonanych z tworzyw sztucznych na rzecz zabawek z naturalnych materiałów takich jak m.in. drewno.

Moda na drewniane zabawki

Uważni obserwatorzy zmieniającej się mody na zabawki z pewnością zauważyli, że z roku na rok zabawki ekologiczne stają się coraz bardziej popularne. Jeszcze kilka lat temu w sklepach gościły przede wszystkim klocki drewniane oraz dostępna w sieci IKEA kolejka. Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Przede wszystkim zabawki drewniane zyskały popularność wśród rodziców. Przestały być postrzegane jako gorsze. Ponadto potencjał w ich produkcji i sprzedaży dostrzegło wiele firm oraz sieci marketów, dzięki czemu można kupić szeroką gamę różnych zabawek. Dziś obok plastikowych kuchni czy warsztatów są ich odpowiedniki drewniane. W sklepach można kupić również drewniane lalki, samochodziki, kolejki, puzzle czy gry.

Edukacja

Częstym zarzutem w stosunku do zabawek drewnianych jest to, że nie są one interaktywne i nie uczą dzieci jak zabawki edukacyjne. Warto jednak zauważyć, że brak kolorowych światełek czy dźwięków nie sprawia, że zabawka jest gorsza. Wiele maluchów sięga po zabawki drewniane przede wszystkim dlatego, że można bawić się nimi na wiele sposobów. Nowoczesne zabawki nierzadko ograniczają możliwości dziecięcych zabaw właśnie przez nadmiar funkcjonalności.

Zabawki drewniane zyskują coraz większą popularność. Maluchy bardzo cenią sobie przyjemne w dotyku zabawki wykonane z drewna. Chętnie budują z klocków, układają puzzle czy korzystają z niemal niezniszczalnych samochodzików. Jeśli zastanawiasz się czy warto inwestować w zabawki drewniane – odpowiedź jest jedna – tak.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez http://gepetto.com.pl/ stolarnię specjalizującą się w produkcji paneli ściennych i blatów drewnianych