Pożar chińskiej kopalni kryptowalut

779

Ostatniej nocy pojawiły się informacje, że płonie farma wydobywcza bitcoin w Chinach. Na Twitterze są nagrania wideo z pożaru. W czasie publikacji tych objawień, oszacowano, że sprzęt wart ponad 10 milionów dolarów został spalony. Co ciekawe, opinia publiczna zastanawia się, czy wczorajsze anomalie dotyczące hashratu bitcoin są związane z pożarem w chińskiej kopalni BTC.

W momencie publikacji tych objawień nie było jasne, gdzie dokładnie znajdowało się palące się centrum danych w Chinach. Oszacowano jednak, że sprzęt górniczy zniszczony przez klęskę żywiołową wart był 10 milionów dolarów i cała sprawa została utracona. Historia została po raz pierwszy opisana przez Marshalla Longa (@OGBTC), który opublikował zdjęcie pożaru.

Chiński pożar kopalni krypto a hash rate Bitcoin

Wczoraj na łańcuchu Bitcoin miało miejsce niezwykłe zjawisko. Dzieje się tak dlatego, że zaobserwowaliśmy ponad 2 godziny przestojów w wydobyciu nowych bloków w sieci. Zaczęły krążyć pogłoski, że pożar chińskiej kopalni Kryptowalut może mieć z nią bezpośredni związek. Na Twitterze pojawiły się liczne komentarze w tej sprawie.

Konkretnie blok nr 597 273, który został wydobyty 119 minut po ostatnim bloku poprzedzającym go. Jak pisze Antoine Le Calvez (@khannib), taka sytuacja zdarzyła się tylko dziesięć razy w historii Bitcoin. Ostatni raz było to w maju 2014 roku.

Coraz więcej szczegółów na temat pożaru w chińskiej kopalni krypto

Z każdą chwilą w sieci pojawia się coraz więcej szczegółów na temat pożaru chińskiego kryptowaluta kopalnianego. Prawdopodobnie najlepiej jest śledzić je na Twitterze, gdzie masz szansę uzyskać informacje najszybciej i z wiarygodnej ręki. Ludzie komentują to, co się wydarzyło i porównują całą sytuację do wydarzeń z 2014 roku, kiedy to podobna historia wydarzyła się przy pożarze.

Wtedy też spalono sprzęt wart miliony dolarów. Chociaż są tacy, którzy twierdzą, że opublikowany wczoraj film pokazuje, że pożar, palący się budynek w obecnym filmie wydaje się być zupełnie inną konstrukcją.

Jedyną rzeczą pewną na razie jest to, że wraz z rozwojem wydarzeń i możliwością ustalenia nowych faktów, z czasem dowiemy się więcej o tym pożarze.

Jakie są twoje odczucia w tej sprawie? Zapraszamy do przyłączenia się do dyskusji.