Jak zarabiać na politykach?

986

Napoleon podobno powiedział, że do prowadzenia wojny potrzebne są trzy rzeczy: pieniądze, pieniądze i pieniądze. Patrząc na aktualne ceny pamiątek od cesarza francuskiego, trudno uwierzyć, że kiedyś narzekał na brak funduszy.

W listopadzie tego roku kapelusz Napoleona został sprzedany na aukcji za mniej niż 2 miliony euro. Była to jedna z 20 nakryć głowy Bonaparte zachowanych do dziś i jedna z zaledwie 2-3 w rękach prywatnych. Dlatego dla wielu kolekcjonerów była to niesamowita gratka. Istnieje jednak więcej podobnych transakcji na rynku aukcyjnym. Na przykład w ubiegłym roku pierścionek zaręczynowy podarowany przez Napoleona Józefinę sprzedano za 1,2 miliona dolarów. Warto dodać, że wynik ten był lepszy o 5900%. z szacunkowej wyceny poprzedzającej aukcję.

Kielich, tabakierka i stolik

Istnieje coraz więcej podobnych przykładów. Należą do nich na przykład kielich do wina z walizką do przenoszenia. W czerwcu 2011 r. Został sprzedany na aukcji w Londynie za 10,8 tys. funtów, z początkową wyceną 2000 złotych tabakier, których wartość oszacowano na 20 tys. funtów, zmienił właściciela w 2011 r. na 59 tys. Z kolei stół użyty przez Napoleona podczas wygnania na czele św. Heleny pobił swoją wycenę w 2013 r. aż o 600 procent.

Ten stan rzeczy nie powinien dziwić, jeśli śledzimy wzrost cen autografów Napoleona. Według danych Wealth Solutions i Paula Frasera Collectiblesa, jego listy wzrosły średnio o 397 procent w ciągu ostatnich 14 lat, a zainteresowanie nimi prawdopodobnie wzrośnie w ciągu następnej dekady. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że w 2015 r. Przypada 200. rocznica bitwy pod Waterloo, a w 2021 r. Minie 200 lat od śmierci Bonaparte.

Cygaro Churchilla

Na rynku pamiątek, czyli pamiątek sławnych ludzi, Napoleon nie jest jedyną postacią ze świata polityki, która cieszy się dużym zainteresowaniem. Powiązane przedmioty są również popularne. z Winstonem Churchillem. Dwa lata temu Land Rover, który producent zaoferował premierowi w 1954 r. Z okazji jego 80. urodzin, sprzedano za 129 tys. funty Kwota oferty była dwa razy wyższa niż pierwotna wycena. Warto dodać, że samochody Land Rover Series 1 z tego roku kosztują obecnie około 3000 w Wielkiej Brytanii. funty Jednym z najciekawszych przedmiotów związanych z Churchillem na rynku aukcyjnym był jego niedopałek. W 2010 r. Sprzedano za 4,5 tys. funty

Tematy związane z prezydentem Johnem F. Kennedym są również bardzo popularne. Tragiczna śmierć i interesująca biografia z pewnością wpływają na to, że na rynku aukcyjnym poszukiwane są pamiątki po 35. Prezydencie Stanów Zjednoczonych. Na przykład skórzana kurtka Kennedy’ego została sprzedana w 2013 roku za 570 000. dolarów, a jego autografy wzrosły o 330 procent w ciągu ostatnich 14 lat

Politycy w portfelu

Według Wealth Solutions na podstawie danych Paula Frasera Collectiblesa wśród polityków na rynku pamiątek najbardziej dochodowymi osobami oprócz wspomnianych już trzech są: Fidel Castro, Nelson Mandela i Martin Luther King. Autografy pierwszego z nich wzrosły o 1054% w ciągu 14 lat, drugiego o 558%, a ostatniego o 497%. Barack Obama i Władimir Putin należą do obecnie rządzących polityków. W ciągu ostatniego roku ich autografy wzrosły odpowiednio o 17 i 25 procent. Po takich informacjach łatwo można dojść do wniosku, że ostatecznie możemy zarobić dobre pieniądze na politykach, a nie tylko na nas.