Ubezpieczenia osobowe

1420

Zdarzeniem losowym, które zależy od powstania obowiązku świadczenia ubezpieczeniowego, jest śmierć ubezpieczonego lub osiągnięcie określonego wieku.

Serialowa piosenka „Minęło czterdzieści lat …” nabiera tutaj nowego znaczenia. Wśród ubezpieczeń osobowych wyróżniamy na przykład:

  • ubezpieczenie na życie (ubezpieczyciel wypłaca świadczenia, jeżeli zmarł w okresie ubezpieczenia),
  • dożycie (ubezpieczyciel płaci, gdy ubezpieczony osiągnie wiek określony w umowie ubezpieczenia),
  • życie i dożycie (składka jest podzielona na dwie części, a wypłata świadczenia następuje zarówno wtedy, gdy ubezpieczony osiągnął określony wiek, jak i umiera podczas okresu ubezpieczenia).

Możesz także zarabiać na ubezpieczeniu! Oprócz faktu, że wypłata świadczenia lub odszkodowania zwykle przewyższa sumę zapłaconych składek, istnieją na przykład ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (lub ubezpieczenie z funduszem inwestycyjnym). Premia jest podzielona na dwie części. Pierwszy zapewnia wypłatę sumy ubezpieczenia na wypadek śmierci ubezpieczonego, a drugi zapewnia jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Wypłata zgromadzonego kapitału zostanie wypłacona w przypadku śmierci ubezpieczonego lub jego wieku.

Istnieją również ubezpieczenia posagowe, które ułatwiają dzieciom rozpoczęcie dorosłości i ochronę ich na wypadek śmierci rodzica.

Opłaty ubezpieczeniowej dokonuje się, gdy dziecko osiągnie wiek określony w umowie (nie więcej niż 25 lat), a nie, jak mogłoby się wydawać z imienia, kiedy rodzice stają się teściami … W przypadku śmierci rodzic, ubezpieczyciel płaci za niego składki. W Polsce ubezpieczenia te, choć wyglądają bardzo atrakcyjnie, nie są powszechne. Czemu? Cóż, „dawno, dawno temu…”, to znaczy na początku lat 90. inflacja oznaczała, że ​​polityka miasta zapewnia pomyślny początek młodości, co najwyżej na tort urodzinowy.