W tym tygodniu na rynku złota nie wprowadzono jeszcze znaczących zmian

1160

W tym tygodniu na rynku złota nie wprowadzono jeszcze znaczących zmian. Ceny kruszców znajdują się pod delikatną presją podażową, ale nie odchodzą zbyt daleko od poziomu 1500 USD za uncję, które ostatnio spadły poniżej.

Zmienność cen złota jest niewielka, a inwestorzy na rynku rudy utknęli w oczekiwaniu na dalsze wiadomości polityczne. Niewiele wiadomo o wynikach ostatnich negocjacji handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami, choć istnieją dość pozytywne doniesienia na ten temat. Steven Mnuchin, amerykański sekretarz skarbu, powiedział nawet, że przedstawiciele USA i Chin pracują obecnie nad wstępnym porozumieniem, które może zostać podpisane przez obu prezydentów już w przyszłym miesiącu.

Złoto i dane dzienne

Raporty o Brexicie są również optymistyczne, ponieważ istniały szanse na osiągnięcie porozumienia przed planowanym wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 października. Szczyt Unii Europejskiej odbędzie się dziś i jutro w Brukseli, która jest zasadniczo ostatnim szansa na porozumienie dla Brytyjczyków. Dlatego raporty ze szczytu mogą mieć wpływ na podejście inwestorów do ryzyka, a tym samym na ceny złota jako tzw. Bezpieczną przystań. Im więcej pozytywnych informacji pochodzi z polityki, tym większa presja na obniżanie cen złota. Niemniej jednak obawy związane ze spowolnieniem gospodarczym ograniczają obecnie potencjał spadkowy cen kruszców (np. Rozczarowujące dane o sprzedaży detalicznej w USA wczoraj). Słabe dane nie tylko zwiększają awersję inwestorów do ryzyka, sprzyjając zwiększonym zakupom złota, ale także zwiększają szanse na dalsze obniżki stóp procentowych w USA, negatywnie wpływając na wartość USA i pozytywnie wpływając na ceny złota.

Najdroższa pszenica od trzech miesięcy.

Ostatnie tygodnie na rynku pszenicy charakteryzują się wzrostem. Notowania pszenicy w Stanach Zjednoczonych kontynuują ruch w górę w tym tygodniu. Obecnie cena pszenicy w USA wynosi już 5,20 USD za buszel, co jest najwyższym poziomem od trzech miesięcy. Główną przyczyną presji na rosnące ceny pszenicy są obawy o jej produkcję. Australia ma szczególnie trudną sytuację, w której susza zniszczyła znaczną część upraw po raz trzeci z rzędu. W sezonie 2018/2019 eksport pszenicy z Australii wyniósł 9 mln ton, co stanowi najniższy poziom od 11 lat, a także ponad dwukrotnie mniej niż dwa lata temu (22,6 mln ton). Zakup dużych ilości tego ziarna przez Egipt – kraj będący jego największym importerem – okazał się dodatkowym wsparciem dla cen pszenicy. Kraj kupił ostatnio 405 000 ton pszenicy, głównie z Rosji, Francji i Ukrainy. Jednak potencjał wzrostu cen pszenicy jest ograniczony. Problemy z produkcją w Australii AUD są już w większości uwzględnione w cenach, więc dodatkowe impulsy będą potrzebne do dalszych wzrostów.

Ceny buszel pszenicy w USA – dane dzienne

Nota prawna: kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze w wyniku handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Przedstawiony komentarz został przygotowany w Departamencie Analiz Rynku Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska SA z siedzibą w Warszawie (DM BOŚ) wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi rekomendacji w rozumieniu „Rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) ) Nr 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r. Uzupełniający rozporządzenie (UE) nr 596 Parlamentu Europejskiego i Rady 2014 w odniesieniu do regulacyjnych standardów technicznych dotyczących środków technicznych w celu obiektywnego przedstawienia zaleceń inwestycyjnych lub innych informacji zalecających lub sugerujących strategię inwestycyjną oraz w celu ujawnienia szczególnych interesów lub oznak konfliktu interesów ”lub wszelkich porad, w tym w szczególności porad inwestycyjnych dotyczących porad inwestycyjnych, o których mowa w art. 76 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi (tj. Ustaw z 2017 r. poz. 1768 ze zm.), dalej: „Ustawa”, porady prawne lub podatkowe, ani oznacza to, że każda inwestycja jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Inwestor wykorzystuje informacje zawarte w tym komentarzu na własne ryzyko i odpowiedzialność. Niniejszy komentarz jest publikacją komercyjną w rozumieniu „rozporządzenia delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. Uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65 / UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne i pojęcia zdefiniowane do celów niniejszej dyrektywy. „