Jak wycofać sprawę od komornika

1331

Egzekucja komornicza wiąże się z ogromnym stresem, a przede wszystkim trudnościami dla Klienta Dłużnika. Nic więc dziwnego, że ludzie, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, starają się wycofać sprawę od komornika. Jak to zrobić ?

Jedno jest pewne: nie ma jednego złotego środka na wycofanie sprawy od komornika. Każda sprawa jest inna. Każdy klient-dłużnik znajduje się również w innej sytuacji życiowej i finansowej.

Niemniej jednak portal Zadłużenia.com zawiera 11 wskazówek, które pomogą Ci zawiesić egzekucję przez komornika:

Tylko wierzyciel może wycofać komornika

Podstawowa zasada. Wierzyciel (a najczęściej jest to: bank, kasy oszczędnościowe lub firma pożyczkowa) przekazuje sprawę komornikowi sądowemu. I tylko wierzyciel może go od niego wycofać.

Komornik działa tylko na jego wniosek. Na przykład, jeżeli wierzyciel wskazał zajęcie rachunku bankowego jako jedną z metod egzekucji, komornik nie może wycofać się z takiej egzekucji bez jego wniosku. Wykonanie wynagrodzenia, emerytury, renty, długów itp. Jest podobne.

Wnioski kierowane są do wierzyciela

Przesyłamy wszystkie pisma i wnioski o zawieszenie / umorzenie egzekucji wierzycielowi, a nie komornikowi sądowemu. Po otrzymaniu takiego listu kancelaria może przekazać go wierzycielowi wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi. Jednak znacznie utrudni to rozpatrzenie sprawy.

Negocjuj z wierzycielem, a nie z komornikiem

Komornik sądowy również nie jest właściwy do prowadzenia negocjacji z dłużnikiem. Jeśli na przykład chcemy ubiegać się o umorzenie części odsetek, skontaktuj się z wierzycielem.

Zaproponuj dobrowolną spłatę

Istota tematu. Wierzyciel będzie skłonny wycofać komornika tylko wtedy, gdy będzie to opłacalne z jego punktu widzenia. Szczegóły konkretnego ugody zależą oczywiście od możliwości finansowych Dłużnika. Po pierwsze, spłata ratalna będzie lepsza, ktoś inny woli spłacić raz, ale w późniejszym terminie (np. Rolnicy po otrzymaniu dotacji).

Jeśli chcesz spłacić dług w ratach – zasugeruj takie płatności bezpośrednio bankowi, które będą większe niż potrącenia dokonane przez komornika. Jeśli masz możliwość spłaty całego długu – poproś o anulowanie całości lub przynajmniej części odsetek karnych.

Złóż skargę i zapłać wierzycielowi

W przypadku negatywnej oceny przez wierzyciela wniosku o zawieszenie wykonania komornika – odwołanie od decyzji. Jeśli to możliwe, spróbuj także wpłacić pieniądze na konto wierzyciela. Znacząco poprawia to sytuację Dłużnika podczas negocjacji z wierzycielem.

Uzgodnienia na piśmie

Teoretycznie ugoda ustna jest tak samo ważna jak ugoda pisemna. Niemniej jednak zachęcamy do zawarcia pisemnej ugody. O wiele trudniej jest zakwestionować treść pisemnych ustaleń.

W przypadku sporu skieruj sprawę do rzecznika konsumentów

Jeśli poczujesz się krzywdzony przez wierzyciela – zawsze możesz skierować sprawę do rzecznika praw konsumenta. Rzecznik Praw Obywatelskich nie ma możliwości zawieszenia egzekucji komorniczej, ale samo załatwienie sprawy często prowadzi na korzyść wierzyciela. Istnieje zatem spora szansa na uzyskanie korzystnego ugody, a postępowanie komornika zostanie zawieszone.

Pozostań w częstym kontakcie z wierzycielem

Nikt nie zajmie się naszymi sprawami lepiej niż my. Po pierwsze, zaleca się kontakt telefoniczny z wierzycielem. Jeśli wierzyciel poprosi o podanie na piśmie – najlepiej wysłać je również pocztą elektroniczną lub faksem. W razie potrzeby wysyłamy zapytanie (najlepiej pocztą elektroniczną)

Czas to pieniądz

Nie zwlekaj ze sprawą. Im szybciej zaczniesz pracować, tym lepiej. Najlepiej natychmiast po uzyskaniu od komornika informacji o wszczęciu egzekucji. Jeśli niezwłocznie skontaktujesz się z wierzycielem, istnieje duża szansa, że ​​komornik nie zajmie się jeszcze twoją pensją, rachunkiem bankowym, emeryturą, emeryturą lub nieruchomością.

Pożyczka oddłużeniowa

Ponoszenie dalszych obowiązków przez komornika jest jak gasienie pożaru benzyną. Z drugiej strony pożyczone pieniądze mogą zostać wykorzystane do rozliczenia wierzyciela, aw rezultacie do zawieszenia egzekucji komorniczej. Jest tak wielu dłużników, ale zawsze musisz to zrobić po dokładnej analizie naszej sytuacji finansowej.

Kto pożycza od komornika? Wiadomo, że nie możemy liczyć na pożyczkę z banku. Znamy jednak dwie inne rozsądne oferty: