Bitcoin ma większy wolumen transakcji niż Visa

874

Badania przeprowadzone w kwietniu 2019 r. I opublikowane przez DataLight wskazują, że wolumen transakcji Bitcoinami jest wyższy niż średnia dla transakcji Visa. W 2018 r. Średni wolumen transakcji w najpopularniejszej krypto-walucie był 450 razy wyższy niż średnia dla Visa. Ponadto łączna wartość 3,4 bln USD została przekazana za pośrednictwem Bitcoinów w 2018 roku i jest 5,8 razy wyższa niż w przypadku PayPal. To pokazuje ogromną popularność bitcoinów, a tym samym wielu innych kryptowalut na świecie.

Kryptowaluty będą zwolnione z podatku PCC

W 2018 roku Ministerstwo Finansów w Polsce opublikowało interpretację istniejących przepisów, zgodnie z którymi każda osoba handlująca Bitcoinami lub innymi kryptowalutami powinna zapłacić 1 procent. podatek od wartości transakcji w postaci PCC. Obecnie jednak okazuje się, że polskie przepisy mają zawierać przepis, zgodnie z którym każdy, kto kupi lub wymieni walutę wirtualną, nie zapłaci podatku od czynności cywilnoprawnych w tym zakresie, również po 2020 r. Zwolnienie z opłat z tytułu handlu kryptowalutami ma być wpisane bezpośrednio w ustawie PCC.

Bułgaria ma większe rezerwy w bitcoinach niż w złocie

W 2017 roku Bułgaria nabyła ponad 210 000 bitcoinów, które pozostały po rozbiciu gangu cyberprzestępców działającego w byłych republikach Jugosławii. W ten sposób stworzyła dla siebie dużą rezerwę na kryptowaluty. Kwota ta jest obecnie warta 2,1 mld USD, podczas gdy bułgarska rezerwa złota (40 ton złota) jest warta tylko 1,8 mld USD.

Czy Bitcoin będzie kosztował 42 000 na koniec 2019 roku? USD?

Dyrektor generalny Pantera Capital, Dan Morehead, prognozuje, że kurs Bitcoin będzie nadal rósł do końca tego roku, dzięki czemu może osiągnąć limit 1 BTC = 42 000 USD. Zakłada również, że ta kryptowaluta może potencjalnie skoczyć do pułapu aż 356 000 USD, ale dzieje się to dopiero w 2022 r.

Co dalej ze sprawą Bitmarket.pl?

8 lipca 2019 r. Polska giełda kryptowalut Bitmarket.pl ogłosiła bankructwo, w wyniku czego platforma ostatecznie zniknęła z sieci w nocy z 8 na 9 lipca. Klienci czuli się oszukani, zwłaszcza, że ​​otrzymali jedynie suchą wiadomość, że przyczyną zaprzestania giełdy była utrata płynności przez jej właściciela. Różne organizacje, takie jak Trading Jam Session, Blockchain i New Technologies Chamber of Commerce, a także Polskie Stowarzyszenie Bitcoin oferowały pomoc ofiarom. Obecnie, zgodnie z informacjami przekazanymi przez lokalny portal Olsztyn.com.pl, sprawa upadłości giełdowej została skierowana przez Prokuraturę Rejonową w Suwałkach do miasta z uwagi na fakt, że miasto to ma przedsiębiorców związanych z giełdą. Okazuje się również, że niektóre fundusze akcji zostały zablokowane przez operatora finansowego, tj. Przez Mistertango.