Delta Air Lines poinformowała o wynikach w drugim kwartale

701

Amerykańska linia lotnicza Delta Air Lines opublikowała raport na temat wyników finansowych za drugi kwartał tego roku. W stosunku do tego samego okresu w ubiegłym roku, zysk netto wzrósł o 39%, osiągając 1,44 mld USD na koniec okresu sprawozdawczego. Skorygowany zysk w wysokości 2,35 USD za akcję był wyższy niż prognoza ekonomistów w 2,28 USD za akcję. Przychody osiągnęły 12,54 mld USD, wzrastając o 6,5% w ciągu roku. Firma odnotowała wzrost przychodów na pasażeromilę o 1,6%. Wielkość przychodów z ruchu pasażerskiego ogólnie wzrosła o 8% i wyniosła 1,37 mld USD. Tymczasem w segmencie przewozów towarowych odnotowano spadek przychodów o 17% do 186 mln USD.

Przewodniczący Fed poprosił Facebook o wyjaśnienie szeregu ważnych pytań dotyczących projektu Libra

Przemawiając na posiedzeniu Komitetu Izby Reprezentantów USA, Jerome Powell, szef Systemu Rezerwy Federalnej, powiedział, że uruchomienie projektu Facebooka w celu stworzenia kryptowaluty Libra powinno zostać odroczone do czasu wyjaśnienia wszystkich kłopotliwych pytań, na które powinna odpowiedzieć największa na świecie sieć społecznościowa. Obawa ta, jak powiedział, wynika z takich kwestii, jak prywatność, ochrona konsumentów, możliwość prania pieniędzy i stabilności finansowej. Przewodniczący Fed wyraził opinię, że potrzeba więcej czasu na ocenę nowego projektu waluty cyfrowej. Aby śledzić rozwój projektu, Fed utworzył specjalną grupę roboczą, która będzie współpracować z innymi bankami centralnymi. Jak wcześniej informowaliśmy, podczas nadchodzących przesłuchań w sprawie waluty cyfrowej Libra w Kongresie USA, szef działu blockchain Facebooka, David Marcus, przedstawi odpowiednie wyjaśnienia dotyczące projektu.

Niemcy odnotowały inflację na poziomie 1,6% w czerwcu

W czerwcu niemiecki Urząd Statystyczny Destatis odnotował inflację w kraju na poziomie 1,6%. Odnośnie majowego wzrostu cen konsumpcyjnych o 1,4%, roczna inflacja przyspieszyła w zeszłym miesiącu, potwierdzając prognozy ekonomistów. Ceny w ujęciu miesięcznym wzrosły o 0,3%, co również spełniło oczekiwania ekonomistów. Za ogrzewanie centralne populacja Niemiec zapłaciła w ubiegłym miesiącu o 5,6% więcej niż rok wcześniej. Gaz ziemny wzrósł o 4,1%, energia elektryczna o 3,4%. Koszt paliwa wzrósł o 1,2%. Czerwcowe przyspieszenie inflacji wynika z rosnących cen na święta. Żywność za rok wzrosła o 1,2%, podczas gdy elektronika użytkowa spadła o 6,1%.

Equinor zbuduje największą na świecie pływającą elektrownię wiatrową w Korei Południowej

Norweska firma naftowo-gazowa Equinor zawarła umowę z Korea East-West Power znajdującej się w Korei Południowej na budowę pływającej elektrowni wiatrowej Donghae 1 w Korei Południowej, która będzie pierwszą w Azji. Wiadomość od norweskiej firmy stwierdza, że ​​ na potrzeby studium wykonalności projektu zostanie utworzony konsorcjum projektowy, po zakończeniu pracy którego, zgodnie z oczekiwaniami, rozpocznie się budowa obiektu w 2022 roku. Tak więc w 2024 r. może rozpocząć się dostawa energii elektrycznej z nowej morskiej elektrowni wiatrowej, która ma być największa na świecie. Rozmiarowo będzie 2 razy większa niż norweska stacja Hywind Tampen. Jej uruchomienie jeszcze bardziej zwiększy konkurencyjność morskiej energii wiatrowej.

Inflacja we Francji przyspieszyła w czerwcu do 1,2%

W czerwcu roczna inflacja cen konsumpcyjnych we Francji, zgodnie z ostatecznym szacunkiem statystyk Insee, wyniosła 1,2%. W porównaniu z majowym poziomem w 0,9% inflacja przyspieszyła, zbiegając się z szacunkami rynkowymi. Zostało to spowodowane wzrostem cen usług o 1,2% i wzrostem cen produktów spożywczych o 2,6%. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny towarów i usług dla konsumentów wzrosły o 0,2%, nieznacznie przyspieszając wzrost ze wzrostu o 0,1% w maju. Ten wskaźnik również potwierdził prognozy ekonomistów. Koszt energii za rok wzrósł o 2,4%, podczas gdy za miesiąc spadł o 0,1%. Ceny ubrań spadły w ujęciu rocznym o 0,9%, a ceny obuwia wzrosły o 0,1%. W ubiegłym miesiącu nastąpił wzrost inflacji podstawowej w kraju do 0,9% w stosunku do majowej wartości w 0,5%.

Inwestycje zagraniczne w brytyjskie nieruchomości komercyjne spadły w pierwszym kwartale

Atrakcyjność Wielkiej Brytanii dla inwestorów gwałtownie spadła w oczekiwaniu na wyjście z UE. O tym pisze The Wall Street Journal, powołując się na dane z raportu Banku Anglii o stabilności finansowej. Brytyjski regulator wskazuje, że inwestycje zagraniczne w nieruchomości komercyjne w kraju gwałtownie spadły w pierwszym kwartale, ich wielkość wyniosła zaledwie 38% średniej za kwartał w 2018 roku. Jeszcze większy spadek został wykazany przez inwestycje zagranicznych inwestorów w ryzykowne kredyty dla przedsiębiorstw. Liczba ta wyniosła 17% średniej za kwartał ubiegłego roku. Deficyt bilansu płatniczego Wielkiej Brytanii, który był zwykle finansowany przez inwestycje zagraniczne, osiągnął rekordowy poziom w 5,6% od dochodu narodowego w pierwszym kwartale.