Liczba NFP w USA prawdopodobnie wzrośnie w październiku

487

Nadszedł dzień, na który czeka większość ekonomistów na całym świecie na początku każdego miesiąca. W piątek 2 listopada 2018 r. Departament Pracy Stanów Zjednoczonych (USA) opublikuje dane dotyczące wynagrodzeń poza rolnictwem za październik 2018 r. Publikacje danych na tym się nie kończą, ponieważ analitycy rynku będą mieli również możliwość analizy danych dotyczących średnich godzinowych zarobków i stopa bezrobocia w kraju w październiku 2018 r.

Dane dotyczące pozarolniczej listy płac (NFP) z października 2018 r

Większość ekonomistów ankietowanych przez Bloomberga 29 października 2018 r. Sugeruje, że liczba amerykańskich KPK prawdopodobnie wzrośnie w październiku 2018 r. Około 190 000. Oczekuje się, że liczba ta wzrośnie po rozczarowującym 134 000 odczytów odnotowanych we wrześniu 2018 r. Liczba wrześniowa była znacznie poniżej oczekiwania rynku na poziomie 185 000. Był to najniższy odczyt w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a analitycy sugerują, że huragan Florencja i dewastacja spowodowana przez niego na Bahamach odegrały pewną rolę.

We wrześniu 2018 r. Dodano większość nowych miejsc pracy w usługach profesjonalnych i biznesowych, opiece zdrowotnej i transporcie. Dane o zatrudnieniu poza rolnictwem publikowane są przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych i reprezentują liczbę nowych miejsc pracy utworzonych w poprzednim miesiącu we wszystkich przedsiębiorstwach pozarolniczych. Nowi pracownicy gospodarstwa są wykluczeni ze względu na sezonowość wykonywanego zawodu. Punkty NFP są uważane za ważny wskaźnik warunków ekonomicznych, ponieważ są one zbliżone do ogólnej gospodarki.

Średnie godzinowe zarobki i stopa bezrobocia

Analitycy rynkowi będą oczekiwać analizy danych związanych ze średnimi godzinowymi zarobkami i stopą bezrobocia. Zgodnie z ich prognozą średnie zarobki prawdopodobnie wzrosną o 3,1% w ujęciu rocznym w październiku 2018 r. Jeśli prognoza zostanie potwierdzona, odczyt będzie o 0,3% wyższy niż we wrześniu 2018 r.

Jeśli chodzi o stopę bezrobocia w USA w październiku 2018 r., Ekonomiści sugerują, że pozostała ona na niezmienionym poziomie 3,7% jak we wrześniu 2018 r. We wrześniu była o 0,2% niższa niż w lipcu i sierpniu 2018 r. I poniżej oczekiwań rynkowych na poziomie 3,8%. Jest to najniższa stopa bezrobocia odnotowana od grudnia 1969 r. Od stycznia 2018 r. Stopa bezrobocia spadła ogółem o 0,5%.

Raport o zatrudnieniu ADP

Raport o zatrudnieniu ADP opublikowany w środę 31 października 2018 r. Zaskoczył analityków rynkowych pozytywnie. W raporcie o zatrudnieniu ADP odnotowano 229 000 nowych miejsc pracy dodanych do gospodarki USA w październiku 2018 r., Znacznie powyżej 189 000 w prognozie rynkowej. Najlepiej odnotowano 229 000 nowych miejsc pracy od października 2014 r. Niektórzy analitycy sugerują, że korelacja między zatrudnieniem ADP a raportami końcowymi NFP wskazuje, że piątkowe dane mogą zaskoczyć rynki.

Jednak analitycy z Nomura zasugerowali w raporcie opublikowanym w środę 31 października, że ​​raport o zatrudnieniu ADP i ostateczna liczba punktów NFP mogą nie być tym razem zgodne. Dzisiejszy raport sugeruje pewne ryzyko wzrostu w stosunku do naszej prognozy wzrostu o 170 tys. Prywatnego zatrudnienia poza rolnictwem w piątkowym raporcie BLS. Jednak ADP zwykle nie odzwierciedla zakłóceń pogodowych. Biorąc pod uwagę wpływ huraganów Florence i Michaela we wrześniu i październiku, wokół piątkowego numeru NFP jest więcej niepewności niż zwykle, a dzisiejszy raport ADP może nie odzwierciedlać dokładnie negatywnego wpływu huraganu Michael ”, odnotowano w ich raporcie.