Fed prawdopodobnie nie zmieni kosztów finansowania zewnętrznego

283

Gospodarka Stanów Zjednoczonych (USA) jest największą na świecie pod względem nominalnego produktu krajowego brutto (PKB) z bardzo zróżnicowanym sektorem przemysłowym. Decyzje Rezerwy Federalnej USA (Fed) odgrywają kluczową rolę w rozwoju globalnej działalności gospodarczej i są uwzględniane przez inwestorów i inwestorów przy opracowywaniu strategii. W tym tygodniu rada Fedu przyciągnie uwagę rynków i analityków, którzy zwołają decyzję w sprawie stóp procentowych.

W środę 7 listopada i czwartek 8 listopada 2018 r. Zarząd Fed odbędzie dwudniowe spotkanie w celu omówienia kwestii polityki pieniężnej i ogłoszenia, czy zamierza ponieść koszty finansowania zewnętrznego, czy też nie zmieni ich. Referencyjna stopa procentowa Fed wynosi obecnie 2,25%. Wśród ekonomistów panuje zgoda, że ​​Fed utrzyma stopy procentowe na spotkaniu w listopadzie 2018 r.

Internationale Nederlanden Groep (ING) opublikował raport 2 listopada 2018 r., Który przewiduje podwyżkę stóp procentowych przez Fed w grudniu 2018 r. Analitycy ING zauważyli, że „chociaż nie jest już określany jako„ akomodacyjny ”, polityka pieniężna jest daleka od restrykcji. Silna historia krajowa oznacza, że ​​Rezerwa Federalna będzie nadal sygnalizować „stopniowe” podwyżki stóp, przygotowując nas na ruch w grudniu, a następnie trzy kolejne podwyżki w 2019 r. ”Ekonomiści z ING przewidują, że Fed podniesie swoje stopy trzykrotnie pierwsze trzy kwartały 2019 r. Dodają jednak, że doprowadzi to do zakończenia zaostrzenia polityki Fed, ponieważ niepewność handlowa stwarza przeszkodę dla działań mających wpływ na gospodarkę USA.

Analitycy analityczni Nordea Markets sugerują, że ponieważ Fed przygotowuje się do podwyżki stóp w grudniu 2018 r., Oświadczenie, które zostanie opublikowane po posiedzeniu Fed w listopadzie 2018 r., Będzie uważnie obserwowane pod kątem oznak wrażliwości na spadek na giełdzie. „Powszechnie oczekuje się, że Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) pozostanie zawieszony i nie będzie konferencji prasowej ani nowych prognoz, więc wszystkie uwagi będą skoncentrowane na oświadczeniu po posiedzeniu. Jest jedno pytanie, na które każdy chce odpowiedzieć: czy Fed zaczyna martwić się wyprzedażą na giełdzie? ”, Odnotowano w raporcie. Badacze Nordea Markets uważają, że jak dotąd spadek na giełdzie nie jest tak blisko, że zmusiłby Fed do zmiany kursu. Podkreślają, że przy dużej aktywności gospodarczej i zwiększeniu liczby miejsc pracy „Fed będzie się wahał przed wysyłaniem gołębich sygnałów”.

W raporcie opublikowanym przez Westpac 7 listopada 2018 r. Sugeruje się, że Fed prawdopodobnie podniesie stopę funduszy federalnych do szczytu 3,125% do września 2019 r. „Ten profil jest nieco bardziej jastrzębi niż obecne ceny rynkowe, które oczekują stopy funduszy federalnych osiągnie wartość szczytową na poziomie około 2,9% do końca 2019 r. Podczas gdy „kropki” FOMC przewidują szczyt na poziomie 3,4%, zakłada to kontynuację powyżej trendu wzrostu w 2020 r. Zamiast tego oczekujemy, że wzrost spowolni do trendu pod koniec 2019 r. ”- ekonomiści Westpac Uwaga.

handel dolarem amerykańskim

Dolar amerykański w stosunku do euro, dolar amerykański w stosunku do funta brytyjskiego i dolar amerykański w stosunku do jena japońskiego to tylko trzy główne pary walutowe, z którymi można handlować na platformie STO. STO zapewnia swoim klientom wszystkie niezbędne materiały edukacyjne, takie jak seminaria internetowe, aby pomóc im w przygotowaniu odpowiedniej strategii handlowej.