Cinema 3D

1018

Cinema 3D – sieć kin z wieloma ekranami istniejąca w 2010 roku.

Pierwsze 3-ekranowe kino tej sieci zostało otwarte dla widzów 14 stycznia 2011 r. W Galerii Twierdza w Kłodzku przy ul. Noworudzka 2. Kolejny obiekt Cinema 3D został otwarty w Kaliszu w Galerii Tęcza 27 stycznia 2012 r., następny w Świdnicy w Galerii Świdnickiej 9 marca 2012 r. Oraz w Lesznie w Galerii Leszno otwarty 14 grudnia 2012 r .

Cinema 3D S.A.
Państwo Polska
Adres ul. Stefana Okrzei 31, 59-220 Legnica
Data założenia2010
Forma prawnaSpółka Akcyjna
PrezesAndrzej Bartnicki
Nr KRS0000372983

Wszystkie kina są przystosowane do wyświetlania filmów w technologii cyfrowej, wyposażone w możliwość wyświetlania filmów w technologii trójwymiarowej. W tym celu kina w Kłodzku, Kaliszu i Świdnicy korzystają z Dolby 3D Digital Cinema, innych obiektów z technologii DepthQ.

3 lipca 2018 r. Międzynarodowy operator kina Vue Entertainment ogłosił przejęcie sieci Cinema 3D. Według komunikatu prasowego brytyjskiej firmy wszystkie kina zostaną poddane rebrandingowi i staną się częścią sieci Multikino należącej do Vue Entertainment .

Duże zmiany w Multikinie: może przejąć Cinema 3D

Warunkowa zgoda na transakcję, w której Multikino przejmie Kino 3D – wydana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Warunek jest szansą dla Cinema City. Piotr Zygo, wieloletni prezes sieci kin, rozstał się z Multikino.

  • Nasze postępowania wykazały, że zgoda na koncentrację oznaczałaby ograniczenie konkurencji. Warunkowa zgoda była jednak możliwa. Odkryliśmy, że sprzedaż Cinema 3D w Galerii Morena będzie oznaczać, że gdańscy konsumenci będą mogli swobodnie wybierać kino, w którym chcą obejrzeć film – mówi Marek Niechciuk, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uzasadniający decyzję w którym UOKIK zgodził się, że Multikino przejmie konkurencyjne sieci kin Cinema 3D.

Multikino prowadzi 32 kina w 27 miastach, a kino 3D należące do rodziny Bartnickich posiada 12 kin w 12 miastach. Firmy czekają na decyzję UOKIK od lipca 2018 r.

UOKIK po pierwszej analizie skierował postępowanie do tzw. Drugiego etapu i rozpoczął analizę rynków w Trójmieście i Warszawie, gdzie działalność firm pokrywała się. W wyniku przeprowadzonych analiz UOKiK zgłosił zastrzeżenia do operacji, stwierdzając, że może ona ograniczyć konkurencję na trzech rynkach: w Gdańsku i dwóch miejscach w Warszawie (Galeria Atrium Reduta i Galeria Młociny w Warszawie). Agora, właścicielka sieci Helios, interesowała się kinami w Warszawie.

W Trójmieście Helios ma 3 kina w Gdańsku i jedno w Gdyni.

Z kolei Cinema City Group zamknęła w ubiegłym roku kino Krewetka w Gdańsku i – zgodnie z listą kin na stronie – obecny multipleks znajduje się obecnie w Starogardzie Gdańskim.

Jak widać z dzisiejszego komunikatu, UOKIK zmienił zdanie i rozważył rynek, na którym koncentracja może mieć negatywne skutki tylko w Gdańsku, i zamówił sprzedaż kina w Galerii Morena.

UOKiK wyznaczył Multikinu czas na sprzedaż kina w Galerii Morena, ale utrzymał datę w tajemnicy. Jest to ważna informacja, że ​​potencjalny inwestor może przeciągnąć negocjacje, aby ostatecznie postawić drugą stronę pod ścianą i uzyskać korzystniejsze warunki.

Nabywca będzie musiał uzyskać zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, być wiarygodnym graczem na rynku kinowym i zagwarantować, że będzie prowadzić działalność kinową do 2026 r.

Według UOKIK Multikino będzie musiało przesłać do biura raport z realizacji warunku.

Róża Adamcio, odpowiedzialna za PR Multikino, tylko potwierdza, że ​​firma kinowa otrzymała zgodę na przejęcie, ale jej szczegóły nie są jeszcze komentowane.

Według naszych informacji rozmowy na temat warunków operacji zostały zakończone w kwietniu. W imieniu Multikino kierował nimi Piotr Zygo od wielu lat prezes sieci kin.

Z naszych informacji wynika, że ​​po zakończeniu negocjacji na początku maja Piotr Zygo rozstał się z Multikino, a jego miejsce zajął Paweł Świst, obecny wiceprezes ds. Finansów i inwestycji, związany z firmą od 2008 roku.

Róża Adamcio potwierdza tę informację. Powiedziała nam, że przyczyną zmiany były nowe profesjonalne plany ustępującego prezydenta.

Piotr Zygo nie chce jeszcze ujawniać swoich planów.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów obliczył, że w ciągu ostatnich 15 lat 28 razy (po raz trzeci w tym roku) zgodził się przejąć obowiązki, nakładając na wnioskodawcę dodatkowe obowiązki związane z transakcją. wydaje decyzję, nakłada decyzję Jest to 28. decyzja nakładająca obowiązki na wnioskodawcę w związku z transakcją.