Dochód kwartałowy Remy Cointreau wzrósł o 9,1%

655

Remy Cointreau, drugi w zakresie wielkości francuski producent alkoholowy zanotował w drugim kwartale fiskalnym przyspieszenie wzrostu dochodów organicznych do 9,1% z 5,9% w poprzednim kwartale. Eksperci oczekiwali mniejszego przyspieszenia – do 7,8%. Wielkość kwartalnych przychodów wyniosła 304 milionów 700 tysięcy euro. Firma poinformowała, że ​​wysoki popyt w Chinach miał pozytywny wpływ na wzrost sprzedaży, a także na zmianę strategii sprzedaży, co przejawia się w przejściu z tanich marek na droższe. Wzrost sprzedaży koniaka Remy Martin wyniósł 11,7%. Likerów i mocnego alkoholu w okresie sprawozdawczym sprzedano o 0,8% więcej niż w poprzednim kwartale, ale firma przewiduje, że w kolejnym kwartale ten wzrost będzie bardziej znaczący.

Ceny ropy naftowej na targach wieczorowych w piątek ponownie wzrosły

Podczas wieczornego handlu w piątek zaobserwowano wzrost cen ropy naftowej. Notowania ropy naftowej WTI spadły w związku z oczekiwaniami wzrostu podaży na rynkek światowy ropy z USA w związku ze wzrostem zapasów i produkcji. Oprócz tego inwestorzy mają obawy na temat konsekwencji rosnącego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Arabią Saudyjską. Do 17:05 czasu środkowoeuropejskiego, ceny grudniowych kontraktów terminowych na ropę Brent wzrosły o 1 dolar 16 centów, do 80 dolarów 45 centów za baryłkę. Cena kontraktów futures na ropę WTI w listopadzie wzrosła o 92 centy, do 69 dolarów 57 centów za baryłkę. W Goldman Sachs oczekują, że pomimo zbliżającego się wprowadzenia amerykańskich sankcji przeciwko Iranowi, podaż ropy na rynku będzie dość wysoka ze względu na szybszy niż oczekiwano wzrost produkcji w Arabii Saudyjskiej.

Popyt na złoto w Indiach w okresie wesel i festiwali spadł o 40% w ujęciu rocznym

Notowania złota w okresie wesel i festiwali w Indiach, drugim co do wielkości rynku metali szlachetnych na świecie, pozostały niżej wartości typowych dla tego okresu. Według stowarzyszenia branżowego All India Germs & Domestic Counsel, popyt w ujęciu rocznym spadł o prawie 40%. Na wskaźnik negatywnie wpłynął spadek sprzedaży w regionach rolniczych, których mieszkańcy stanowią 2/3 popytu na złoto w kraju. Mieszkańcy tych regionów uważają biżuterię za główne narzędzie oszczędności.

Chiny i Wielka Brytania doszli do porozumienia w sprawie przyspieszenia wspólnych działań na giełdach papierów wartościowych

Podczas Forum Europa-Azja, które odbyło się w Brukseli, premier Rady Państwowej ChRL Li Keqiang i brytyjski premier Theresa May omówili stosunki dwustronne i osiągnęli porozumienia w sprawie przyspieszenia stworzenia mechanizmu krzyżowania ofert między giełdami w Londynie i Szanghaju. Dzięki temu mechanizmowi inwestorzy będą mogli nabywać zagraniczne akcje w postaci kwitów depozytowych, opisujących ich prawa na akcje wydawane w innym kraju. Chińscy i brytyjscy inwestorzy będą mieli dostęp do giełd papierów wartościowych w Londynie i Szanghaju, ponieważ banki w tych krajach będą mogły produkować kwity depozytowe dla papierów wartościowych, będących przedmiotem obrotu na tych giełdach. Zgodnie z oświadczeniem złożonym przez prezesa Ludowego Banku Chin – Yi Ganga, mechanizm ma zostać uruchomiony w ciągu roku.

Volkswagen przystąpił do budowania nowej fabryki, produkującej samochody elektryczne w Shanghaju

Niemiecki producent samochodowy Volkswagen poinformował, że wraz ze swoim chińskim partnerem SAIC Motor rozpoczął budowę fabryki w Szanghaju, która będzie produkować samochody elektryczne. Po raz pierwszy produkcja samochodów przez tą firmę zostanie przeprowadzona na bazie modułowej elektrycznej platformy napędowej MEB. Volkswagen przedstawił platformę we wrześniu tego roku. Planowane jest zainwestowanie 17 miliardów juanów w ten projekt. Oczekuje się, że nowy zakład, którego wydajność będzie wynosić 300 tysięcy samochodów rocznie, zacznie działać w 2020 roku. Wcześniej informowano, że Volkswagen zamierza zwiększyć liczbę swoich fabryk do produkcji pojazdów elektrycznych w Europie, Chinach i Stanach Zjednoczonych do 16 jednostek.

Światowa produkcja aluminium wzrosła w ciągu dziewięciu miesięcy o 0,3%

W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku produkcja aluminium na świecie wzrosła o 0,3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku, jak wykazały wstępne dane międzynarodowej organizacji IAI, łączącej największych producentów tego metalu. Na koniec 2017 roku wzrost światowej produkcji aluminium wynosił 5,8%. W okresie od stycznia do września produkcja aluminium w Ameryce Północnej spadła o 5,1%, w Ameryce Południowej – o 14,3%, w Europie Zachodniej – o 1%. Kraje Azji, z wyjątkiem Chin, wyprodukowały przez określony czas 3 miliony 296 tysięcy ton metalu, zwiększając produkcję o 14%. Tymczasem w Chinach zaobserwowano spadek produkcji o 0,7% do 27 milionów 177 tysięcy ton. 

Zysk netto firmy Halliburton w ciągu 9 miesięcy wzrósł 2,7 razy

Amerykańska firma serwisów naftowych Halliburton, od początku 2018 roku do września zwiększyła zysk netto w 2,7 razy w porównaniu z tym samym okresem w 2017 roku, do 992 milionów dolarów, informuje raport finversia.ru, powołując się na oświadczenie spółki. W przeliczeniu na jedną akcję ten wskaźnik wynosi 1 dolar 13 centów. Przychody za ten okres wzrosły o 23% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku do 18 miliardów 59 milionów dolarów. Firma przedstawiła również swoje wyniki kwartalne. Ukończyła trzeci kwartał ze wzrostem zysku netto o 19% r / r do 435 milionów dolarów. Firma zanotowała przychód w wysokości 6 miliardów 172 milionów dolarów. Wzrost ten wynosi 13,3%.

Zysk netto firmy Philips zmniejszył sie w trzecim kwartale o 8%

Firma Royal Philips z Holandii obniżyła zysk netto zgodnie z raportem za trzeci kwartał o 8% do 291 milionów euro. Negatywnty wpływ na jej dynamikę został spowodowany przez wydatki na oddzielenie działu produkcji sprzętu oświetleniowego Philips Lighting. Jednak skorygowany zysk wykazał wzrost o 7% do 568 milionów euro w ostatnim kwartale, przy jednoczesnej prognozie ekspertów w 584 milionów euro. Przychody wyniosły 4 miliardy 310 milionów euro, co stanowi wzrost o 4% w ciągu kwartału. Sprzedaż porównywalna ogólnie wzrosła o 4%. W Ameryce Łacińskiej liczba ta wzrosła o 10%, w Europie Zachodniej i Ameryce Północnej o 2%.