Netflix przedstawia wyniki kwartalne. Akcje spółki w górę

709

Netflix przedstawił wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. I prognozę na następny kwartał. Cena akcji spółki w ofertach nieruchomości wzrosła.

Po zakończeniu sesji na amerykańskiej giełdzie Netflix opublikował wyniki finansowe za trzeci kwartał 2019 r. Osiągnięte przychody okazały się bliskie prognozom analityków. Wyniosły one 5,24 mld USD w stosunku do oczekiwanego 5,25 mld USD. Były o 31% wyższe niż przed rokiem. Zysk na akcję okazał się znacznie wyższy niż oczekiwali analitycy z Wall Street i wyniósł 1,47 USD wobec oczekiwanego 1,04 USD. W tym samym kwartale ubiegłego roku zysk na akcję wyniósł 0,89 USD.

Liczba nowych abonentów w kraju okazała się niższa niż prognozowano. Wyniósł on 517,000 w porównaniu z oczekiwanymi 802,000. Liczba nowych zagranicznych subskrybentów przekroczyła prognozę i wyniosła 6,26 mln w porównaniu z oczekiwanymi 6,06 mln.

Netflix przedstawił prognozę na nadchodzący czwarty kwartał. Firma spodziewa się zysku na akcję w wysokości 51 centów i przychodów w wysokości 5,4 miliarda USD. Netflix szacuje całkowitą liczbę nowych subskrybentów w następnym kwartale na 7,6 miliona w porównaniu z 8,8 miliona osób w analogicznym kwartale ubiegłego roku.

W liście do akcjonariuszy zwrócono uwagę na usługi konkurentów, które wejdą na rynek w tym roku, takie jak Disney + lub Apple +. Firma ostrzegła, że ​​ich uruchomienie może spowodować hałas i zamieszanie w krótkim okresie.

W liście napisano: „Wiele osób koncentruje się na„ wojnach z transmisją strumieniową ”, ale konkurujemy z streamerami (Amazon, YouTube, Hulu), a także z tradycyjną telewizją przez dekadę”. Firma dodała: „Zbliżające się pojawienie się usług takich jak Disney +, Apple TV +, HBO Max i Peacock zwiększą konkurencję, ale wszyscy jesteśmy mali w porównaniu do tradycyjnej telewizji. Podczas gdy nowi konkurenci mają świetne tytuły (szczególnie te w katalogu ), żaden nie ma różnorodności, różnorodności i jakości nowych oryginalnych programów, które produkujemy na całym świecie. ”

Firma zwraca uwagę na trzeci sezon serialu „Stranger Things”, który obejrzało 64 miliony widzów podczas pierwszych czterech tygodni po premierze, która odbyła się w lipcu.

Począwszy od następnego kwartału, firma będzie publikować wyniki w rozbiciu na poszczególne regiony świata, w których ma swoich odbiorców.

Warto wspomnieć, że cena akcji Netlix spadła o około 22% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, tj. Odkąd spółka zaprezentowała wyniki finansowe za II kwartał, które znacznie różniły się od szacowanych przez spółkę liczby subskrybentów.

Tym razem, po opublikowaniu wyników za trzeci kwartał w środowych ofertach nieruchomości, cena akcji Netflix wzrosła o około 8%.