Rynek akcji czeka na informacje w sprawie negocjacji handlowych

840

Podczas dzisiejszej sesji obserwujemy wzrost aktywności inwestorów. Wszystko dzięki rozpoczęciu rozmów handlowych między dwoma największymi światowymi gospodarkami – USA i Chinami.

Jak dotąd nie poznaliśmy żadnych szczegółów,

Notowania giełdowe: Niemniej jednak Donald Trump zaczął działać na swoim koncie na Twitterze, gdzie napisał, że Chiny chcą podpisać umowę, ale pytanie brzmi, czy będzie tego chciała. Chociaż jest to raczej informacja, rynki zareagowały optymistycznie, indeksy giełdowe zaczęły rosnąć. Potwierdza to tezę, że negocjacje handlowe między dwiema największymi gospodarkami są obecnie najważniejszym wydarzeniem, na które spojrzą inwestorzy. Dlatego zmienność dzisiaj powinna wzrosnąć jak jutro. Dobre nastroje przekładają się na pozytywny koniec sesji w Europie. Niemiecki indeks giełdowy Dax po konsolidacji początku sesji zaczął wyraźnie rosnąć po 16.00, a przygotowania do tego komentarza wzrosły już o ponad 0,7 proc.

Jeżeli chodzi natomiast o sesję w Stanach Zjednoczonych,

Indeksy krótsze niż dwie godziny po rozpoczęciu handlu osiągają przyzwoity plus ponad 0,8 procent. Oprócz trwających rozmów handlowych między USA i Chinami, które niewątpliwie mają największy wpływ na rynek zarówno dziś, jak i jutro, warto również wspomnieć o sezonie wyników w USA, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Będąc pierwszymi, którzy znają dane finansowe największych banków, raporty te z pewnością będą miały duży wpływ na zachowanie rynku akcji, więc bądź ostrożny w najbliższej przyszłości.

Patrząc na polski rynek,

WIG20 nie wykorzystuje nastrojów optymistycznych i wszystko wskazuje na to, że sesja zakończy się poniżej linii. Kontrakt na indeks 20 największych firm odbił się od kluczowej strefy oporu zlokalizowanej w regionach na poziomie 2150 punktów. Niemniej jednak są spółki, które dziś rosną, JSW zasługuje na uwagę, która kontynuuje wczorajsze odbicie, rośnie dziś o ponad 5 procent, a zatem stopa powróciła powyżej 20 zł. Po drugiej stronie rynku jest Grupa Azoty, w której spada przekraczać 4%.