Bitcoin będzie kosztował 1 milion dolarów

935

John McAfee, ekscentryczny milioner i twórca popularnego oprogramowania antywirusowego, podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę, w której uważa, że ​​stopa Bitcoin osiągnie 1 milion dolarów do końca 2020 r. Dodatkowo uzasadnia, że ​​cena powinna zależeć od całkowitej podaży najstarszej kryptowaluty, a także logiki.

Ograniczona podaż Bitcoin

„Bądźmy szczerzy, istnieje tylko 21 milionów bitcoinów. Siedem milionów z nich zostało utraconych na zawsze, a jeśli Satoshi [anonimowy twórca bitcoinów] nie żyje, dodaj kilka milionów”, powiedział McAfee dla Forbesa.

Ograniczona podaż bitcoinów w wysokości 21 milionów monet i nieodwracalnie utraconych monet powoduje, że kryptowaluty są droższe. Istnieje historia, w której jedna z osób rzuciła pamięć USB z 7,5 tysiącem bitcoinów.

1 Milion dolarów za BTC to niewiele

„Jeśli handel bitcoinami stanowi 5% globalnych transakcji finansowych, co, jak wszyscy wiecie, będzie”, powiedział McAfee, wspominając nawet „10% lub 20%”, wówczas BTC byłby wart „10 milionów dolarów za jedną monetę na tych liczbach ”.

„Jestem bardzo konserwatywnym człowiekiem. Powiedziałem [milion dolarów] i trzymam się jednego” – powiedział ze śmiechem McAfee.

Bitcoin przede wszystkim jako magazyn wartości
„Myślę, że bitcoiny są po prostu sposobem przechowywania wartości”, powiedział McAfee. „[Bitcoin] jest technologicznie i funkcjonalnie lepszy pod każdym względem” – wyjaśnił. „Ethereum ma inteligentne kontrakty […] Mam na myśli, że Bitcoin to tylko wymiana”.

McAfee zauważa również, że BTC działa słabo pod względem anonimowości transakcji. Kryptowaluty takie jak Monero (XMR) i Zcash (ZEC) radzą sobie z tym znacznie lepiej.

Jeśli chodzi o dokonywanie transakcji, istnieją również lepsze kryptowaluty niż Bitcoiny, takie jak wspomniane powyżej, ale także stablecoiny, mniej podatne na wahania kursów walut.

Bitcoin to marka
McAfee opisał Bitcoin jako nieco inną kryptowalutę niż pozostałe. „Bitcoin to marka, podobnie jak Colgate” – powiedział. „Nie ma drogi, aby dojść tam, ale będzie to tylko magazyn wartości, koniec historii” – dodał.

Zobacz także: Jen japoński w 2019 roku okaże się najsilniejszą walutą G-10, twierdzą duże banki

„Sklep wartości, który prawdopodobnie wzrośnie przez następne 15 lat, więc nie martw się przez następne 15 lat” – powiedział Mcafee. „Nie obchodzi mnie, czy znów spadnie do 3000 $. Ten [Bitcoin] wzrośnie, wiemy, że tak będzie” – dodał.