Farma, grupy etanolowe rozgniewały

623

Niektóre grupy rolnicze i ustawodawcy z gospodarstw rolnych wyrazili gniew w czwartek w administracji Trumpa z powodu ostatecznych zasad dotyczących etanolu, które, jak twierdzili, nie dotrzymały obietnic prezydenta dla branży. Etanol cena.

Agencja Ochrony Środowiska wydała swój ostateczny standard dotyczący paliw odnawialnych, ale nie zawierała języka, na który zgodził się prezydent Donald Trump podczas spotkań z przedstawicielami przemysłu, gubernatorem Iowa i przedstawicielami kongresu we wrześniu i październiku.

„Najwyraźniej prezydentowi Trumpowi nie zależy na obietnicy złożonej rolnikom z Iowa” – powiedział Jim Greif, prezes stowarzyszenia Iowa Corn Growers Association. „Miał okazję powiedzieć swojej Agencji Ochrony Środowiska, aby trzymała się umowy zawartej 4 października”.

Ostateczne porozumienie nie obejmuje języka, który Trump zgodził się, że EPA doda galony etanolu z powrotem do zaopatrzenia kraju w benzynę na podstawie wyłączeń przyznanych w ciągu ostatnich trzech lat. Zamiast tego ostatnia zasada mówi, że EPA będzie opierać zwolnienia rafinerii ropy naftowej na zaleceniach Departamentu Energii.

Przemysł etanolu i hodowcy kukurydzy, którzy hodują zboże przetworzone w etanol, twierdzili, że uzgodniony język stworzyłby pewność rynku, zapewniając przemysłowi, że osiągnie 15 mld galonów (56,78 mld litrów) etanolu na bazie kukurydzy na 2020 r. federalne prawo standardowe dotyczące paliw odnawialnych.

Około 40% kukurydzy w USA jest wykorzystywane do produkcji etanolu, więc mniej galonów etanolu oznacza mniejszy rynek kukurydzy. EPA wydała 85 retroaktywnych zwolnień dla małych rafinerii na lata zgodności 2016-2018, podcinając ilości paliwa odnawialnego o 4 miliardy galonów (15,1 miliarda litrów) według Stowarzyszenia Paliw Odnawialnych.

Grupy zajmujące się etanolem i przemysłem kukurydzianym twierdzą, że język w przepisach pozostawia zbyt wiele kaprysom federalnych biurokratów i może spowodować, że zużycie etanolu nie będzie wystarczające.

Przedstawiciele branży etanolu stwierdzili, że co najmniej 20 amerykańskich fabryk etanolu zostało co najmniej tymczasowo zamkniętych od września 2018 r., Częściowo ze względu na ograniczenie zużycia etanolu w zaopatrzeniu kraju w paliwo z powodu polityki EPA.

„Zamiast pewności, zasadniczo powiedziano nam, aby zaufać Agencji Ochrony Środowiska w zakresie ochrony RFS w przyszłości, mimo że w ciągu ostatnich trzech lat EPA rutynowo podważała program”, powiedział dyrektor wykonawczy Iowa Renewable Fuels Association Monte Shaw, który oskarżył Trumpa odwracając się od rolników. „Każdy rolnik i zwolennik biopaliw, z którym rozmawiałem, jest głęboko rozczarowany, sfrustrowany i szczerze zły. Nie sądzę, by Biały Dom naprawdę rozumiał głębokie niezadowolenie w kraju rolniczym. ”

EPA powiedziała, że ​​zmodyfikowała swoją politykę zwolnień dla rafinerii, aby zapewnić przestrzeganie obowiązkowych ilości biopaliw, i twierdzi, że administracja Trumpa spełniła swoją kluczową obietnicę dla rolników i przemysłu.

„Prezydent Trump zobowiązał się do rolników naszego kraju, że wymagania dotyczące biopaliw zostaną zwiększone w 2020 r. W ramach EPA dotrzymujemy tej obietnicy i dopilnujemy, aby sieć 15 miliardów litrów konwencjonalnego biopaliwa została zmieszana z zaopatrzeniem kraju w energię”, administrator EPA Andrew Wheeler powiedział w oświadczeniu.

Inni krytycy wahali się, by wskazać palcem bezpośrednio na Trumpa, ale wykazali głęboką nieufność, że EPA będzie przestrzegać prawa.