Inwestycje światowe w nieruchomość osiągnęły rekordowy poziom

636

Według firmy doradczej Cushman & Wakefield, globalna inwestycja w nieruchomości osiągnęła rekordowy poziom w 1 bilion 800 miliardów dolarów. W okresie od 12 miesięcy do lipca tego roku inwestycje azjatyckich inwestorów w nieruchomości komercyjne wzrosły o 18%. Inwestorzy z Azji stanowią 45% od całkowitej liczby inwestycji. Oprócz tego Azja posiada 52% wszystkich nieruchomości inwestycyjnych. Badania mówią, że Nowy Jork pozostaje największym rynkiem nieruchomości na świecie. Następujące miejsca w rankingu posiadają Los Angeles, Londyn, Paryż i Hongkong. Firma ponownie uznała Londyn za najlepsze miasto, dla przyciągnięcia inwestycji międzynarodowych. Tytuł ten należy do stolicy brytyjskiej po raz dziewiąty w ciągu ostatnich 10 lat.

Stowarzyszenie Izb Przemysłowo-Handlowych Niemiec obniżyło prognozowany wskaźnik wzrostu gospodarki niemieckiej do 1,8 %

Prognoza Stowarzyszenia Izb Przemysłowo-Handlowych Niemiec na wzrost gospodarki w 2018 roku została obniżona do 1,8% z wcześniej oczekiwanych 2,2% na tle najsilniejszego za ostatnie 4 lata spadku oczekiwań niemieckiego biznesu na temat swoich perspektyw. Firmy są zaniepokojone brakiem wykwalifikowanych pracowników i spowolnieniem wzrostu eksportu. Wśród czynników negatywnych wskazano również wysokie koszty pracy, wysokie ceny energii i surowców oraz spory handlowe, zwłaszcza między USA i Chinami. Poprawy sytuacji w ciągu najbliższych 12 miesięcy oczekują tylko 22% z 27 000 niemieckich firm, które wzięły udział w ankiecie.

Zysk netto Blackstone w trzecim kwartale wzrósł o 17%

Jako największa na świecie firma zarządzająca w zakresie inwestycji alternatywnych Blackstone Group odnotowała wzrost zysku netto o 17% w ujęciu rocznym do 427 700 tysięcy dolarów zgodnie z wynikami trzeciego kwartału. Sprzyja temu zwiększenie bezpośrednich inwestycji firmy w sektor przedsiębiorczy ze względu na wzrost giełdy. Portfel inwestycyjny wzrósł wartościowo o 7,5%. Firma zwiększyła aktywa pod swoją kontrolą o 18% do 456 miliardów 690 milionów dolarów. Dywidendy za kwartał wzrosną do 64 centów na akcję z 44 centów na akcję za analogiczny okres w ubiegłym roku.

BC Węgier po raz pierwszy od 1986 roku kupił złoto

W ciągu ostatnich dwóch tygodni Centralny Bank Węgier nabył 28 ton 400 kilogramów złota o wartości 1 miliard 250 milionów dolarów. Przez długi czas, zaczynając od 1986 roku, Węgierski regulator nie dokonywał zakupów tego szlachetnego metalu. Dzięki ostatnim zakupom jego międzynarodowe rezerwy złota wzrosły dziesięciokrotnie. Teraz udział złotego rezerwu w ogólnej liczbie międzynarodowych rezerw banku wynosi 4,4%. W ten sposób Bank Centralny dąży do wzmocnienia zaufania do rynku węgierskiego i utrzymania stabilności finansowej w kraju. Dzięki ostatnim zakupom Bank Centralny Węgier stał się drugim na świecie pod względem ilości transakcji po rosyjskim BC.

Schlumberger zwiększyła zysk netto w trzecim kwartale o 18%

Firma Oilfield Schlumberger odnotowała wzrost zysku netto w trzecim kwartale o 18% w ujęciu rocznym do 644 milionów dolarów. Zysk na akcję wyniósł 46 centów, podczas gdy eksperci oczekiwali 43 centów. Przychody wyniosły 8 miliardów 504 milionów dolarów, co wskazuje na wzrost w ujęciu rocznym o 8%, jednak jest to niżej prognozowanej kwoty w 8 miliardów 580 milionów dolarów. W ujęciu kwartalnym przychody wzrosły o 2%. Firma odnotowała wzrost przychodów w Ameryce Łacińskiej o 6%, na Bliskim Wschodzie i Azji – o 2%. Kwartalne dywidendy zatwierdzone przez zarząd wyniosły 50 centów na akcję.

Inflacja w Kanadzie zwolniła tempo w sierpniu do 2,2%

We wrześniu ceny konsumpcyjne w Kanadzie wzrosły o 2,2% w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej, informuje Urząd statystyczny kraju. W poprzednim miesiącu dynamika cen konsumpcyjnych kształtowała się na poziomie 2,8%. W porównaniu do sierpnia spadek wyniósł 0,4%. Ekonomiści prognozowali wzrost pierwszego wskaźnika o 2,7%, drugiego – o 0,1%. Produkty żywność spadły w cenie o 0,7%, benzyna – o 1,1%. Wydatki na transport spadły o 2,1%. We wrześniu zaobserwowano wzrost cen na mieszkania o 0,2%, odzieży i obuwia – o 2,5%. Administracja państwowa odnotowała również spadek sprzedaży detalicznej w sierpniu o 0,1% w porównaniu do lipca do 50 miliardów 758 milionów dolarów kanadyjskich. Roczna stawka wzrosła o 3,6%. Nie licząc samochodó, sprzedaż spadła o 0,4%. Według ekspertów spodziewano się spadku o 0,1%. Wskaźnik w ujęciu rocznym wzrósł o 4,3%.

Sprzedaż domów na wtórnym rynku w Stanach Zjednoczonych spadła o 3,4%

We wrześniu na wtórnym rynku mieszkaniowym w Stanach Zjednoczonych obserwuje się spadek sprzedaży szósty miesiąc z rzędu. Jak donosi National Association of Realtors NAR, wskaźnik z września w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadł o 3,4% do najniższej wartości od listopada 2015, wynoszącej 5 milionów 150 tysięcy domów. Spadek sprzedaży jest znacznie wyższy od prognozy analityków, którzy oczekiwali spadku o 1,3% we wrześniu. W ujęciu rocznym sprzedaż na wtórnym rynku mieszkaniowym w kraju spadła o 4,1%. Przy czym średni koszt domu rośnie już od 79 miesięcy. We wrześniu dom w Stanach Zjednoczonych kosztował średnio 258 tysięcy 100 dolarów. W ciągu roku liczba ta wzrosła o 4,2%.