ITMAGINATION – polski lider IT podbija świat

1222

ITMAGINATION to polski software house, który z powodzeniem działa nie tylko na rodzimym, ale także światowym rynku. Jej założycielom wystarczyła dekada, by wypracować roczne zyski sięgające blisko 100 mln złotych. Jaki jest klucz do ich sukcesu? Jak działają i dlaczego klienci tak bardzo cenią sobie ich usługi?

ITMAGINATION – krótka historia pełna sukcesów  

ITMAGINATION swoją działalność rozpoczęło w 2008 roku. Firma zajmuje się tworzeniem dedykowanego oprogramowania, analizą danych oraz outsourcingiem. W ciągu nieco ponad dziesięciu lat, z lokalnego biznesu udało jej się przerodzić w jedną z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych w Europie Środkowej i Wschodniej. Dostrzegli to biznesowi analitycy – firma znalazła się m.in. w rankingach tworzonych przez Deloitte oraz Financial Times. Ale dostrzegli to również klienci. Przez lata ich grono poszerzyło się o polskich i zagranicznych gigantów, m.in. z branży finansowej, commerce, budowlanej, energetycznej oraz technologicznej.

Dziś ITMAGINAION to jeden z liderów polskiej branży IT. W ciągu dekady firmie udało się wypracować skuteczny model biznesowy. Najlepszym dowodem na to są ogromne zyski – w 2018 roku przedsiębiorstwo uzyskało łączny przychód w wysokości 92 mln złotych. To 20-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Kluczem do sukcesu jest skuteczna aktywizacja nowych projektów we współpracy z już obecnymi partnerami biznesowymi. Do tego dochodzi dobrze rozwijająca się współpraca z klientami zagranicznymi. W ostatnich 2 latach przychody z projektów realizowanych poza Polską stanowiły ok. 50 proc. W tym roku spodziewamy się, że udział projektów dla klientów zagranicznych wyniesie ok. 70 proc. Jesteśmy skoncentrowani na tym obszarze – mówi Daniel Arak, jeden z założycieli spółki oraz członek zarządu ITMAGINATION.

Skąd tak duży sukces?

Jaka strategia stoi za sukcesem ITMAGINATION? Z pewnością są to duże realizacje dla polskich i zagranicznych klientów. – Mamy ogromne szczęście, bo nasz zespół realizuje projekty dla najbardziej ekscytujących firm międzynarodowych – tłumaczy Arak. Firma ma ogromne doświadczenie w pracy przy dużych projektach outsourcingowych. Ponadto we współpracy wykorzystuje model Innovation as a Service. Dzięki niemu udaje się wdrażać nowoczesne technologie takie jak Big Data, Data Analytics i prognozowaniu behawioralnym do działań partnerów biznesowych.    

Sukces ITMAGINATION to także wyspecjalizowani programiści współpracujący przy wielu zagranicznych projektach, od Australii, przez Azję i Europę aż po Amerykę Północną. Docenili to specjaliści z branży, w tym Hackerrank, plasując polski rynek deweloperski na 3 miejscu pod względem jakości świadczonych usług. Efekt? Inwestycje w rozwój i udoskonalanie voicebotów, stworzenie aplikacji treningowej dla lidera rankingu FIFA oraz inteligentnego systemu monitorującego social media. To tylko kilka z dziesiątek realizacji prowadzonych przez ITMAGINATION.

Co dalej?   

Jakie są plany firmy na najbliższe miesiące? W Polsce ITMAGINATION ma za sobą realizację wielu złożonych projektów dla największych graczy z sektora bankowego oraz e-commerce. Teraz jej menedżerowie chcą skoncentrować się na rozwijaniu w dalszym ciągu działalności zagranicznej. Posłuży im w tym wypracowany zysk. Kierunkiem, który szczególnie interesuje ITMAGINATION są Stany Zjednoczone. To centrum wszelkich nowinek technologicznych oraz finansowych. Współpraca z firmami z tamtejszego rynku może przynieść obopólne korzyści.