Świnka Peppa sprzedana Hasbro za ponad 6 miliardów dolarów

696

Właściciele Świni Peppy będą skakać z radości w błotnistych kałużach po tym, jak sprzedali firmę za miliardy dolarów. 

Entertainment One (eOne), właściciel Peppa Pig, został przejęty przez amerykańską firmę zabawkową Hasbro za 6,2 miliarda dolarów.

Hasbro, twórca Monopoly i My Little Pony, powiedział, że przejście do kupna brytyjskiej firmy „dramatycznie poprawi” jej możliwości w zakresie opowiadania historii.

Oprócz świnki Peppy, Entertainment One produkuje także inne bajki dla dzieci, w tym maski PJ i nową serię dla dzieci w wieku przedszkolnym Ricky Zoom.

„Przejęcie eOne dodaje ukochane światowe marki rodzinne, które zapewniają duże zyski operacyjne w portfelu Hasbro i zapewniają szereg nowych marek napędzanych przez rodzinne opowiadanie historii, które obejmie teraz własność intelektualną Hasbro” – powiedział Brian Goldner, prezes Hasbro i dyrektor generalny.

„Ponadto Hasbro wykorzysta wciągającą rozrywkę eOne, aby wprowadzić nasze portfolio marek, które są atrakcyjne dla graczy, fanów i rodzin na wszystkie ekrany na całym świecie i zrealizować pełną ekonomię franczyzy w całej naszej strategii dla akcjonariuszy”.

Zgodnie z warunkami umowy akcjonariusze Entertainment One otrzymają 10 USD w gotówce za każdą akcję zwykłą.

Świnka Peppa, która śledzi życie różowej świnki z kreskówek i jej rodziny, została przetłumaczona na ponad 40 języków i jest transmitowana na ponad 180 terytoriach.

Wspólne oświadczenie Entertainment One i Hasbro mówi, że program „prosperował od ponad dekady” i „rozszerzył się na nowe strumienie zysków, które kontynuują jego sukces”.

Oświadczenie mówi, że PJ Masks nadal się rozwija, wprowadzając nowe sezony, nowe linie zabawek i imprezę koncertową na żywo.

Darren Throop, dyrektor naczelny Entertainment One, powiedział, że między tymi dwiema firmami istnieje „silne dopasowanie kulturowe”.

Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale roku.