Giełda w Danii (Københavns Fondsbørs)

1567

Nasdaq Copenhagen, dawniej znana jako Kopenhaska Giełda Papierów Wartościowych (duński: Københavns Fondsbørs), jest międzynarodowym rynkiem duńskich papierów wartościowych, w tym akcji, obligacji, bonów i obligacji skarbowych oraz finansowych kontraktów terminowych i opcji.

Københavns Fondsbørs (giełda w Danii)
RodzajGiełda Papierów Wartościowych
LokalizacjaKopenhaga, Dania
Założona 1625
WłaścicielNasdaq Nordic
IndeksyOMXC20
Strona internetowanasdaqomxnordic.com

Giełda w Danii Nasdaq Copenhagen jest jedną z Nordyckich Giełd Nasdaq. Nasdaq Nordic powstał w 2003 r. w wyniku połączenia OM AB i HEX plc w celu utworzenia OMX i od lutego 2008 r. jest częścią Nasdaq, Inc. (wcześniej znanej jako NASDAQ OMX Group).

Struktura giełdy

Giełda została zamieniona na spółkę akcyjną w 1996 r. z kapitałem zakładowym wyemitowanym w stosunku 60-20-20 dla członków, emitentów akcji i emitentów obligacji. W 1997 r. FUTOP Clearing Center A/S, duński rynek instrumentów pochodnych, stał się spółką całkowicie zależną. FUTOP emituje, rozlicza i gwarantuje kontrakty terminowe i opcje na akcje, indeksy i produkty stopy procentowej. Produkty FUTOP mogą być przedmiotem obrotu elektronicznego. W 1998 roku CSE i Stockholmsbörsen utworzyły NOREX Alliance, krok w kierunku rozwoju skandynawskiego rynku papierów wartościowych. Normalne sesje handlowe odbywają się w godzinach od 09:00 do 05:00 we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt, które giełda wcześniej zadeklarowała.