Nagroda (definicja)

813

Termin nagroda oznacza nagrodę wysłaną przez grupę lub osobę w celu zachęcenia do pracy, zachowania lub rozwoju. Na przykład programy polecające można uznać za rodzaj nagrody.

W kontekście kryptowalut program premiowy jest strategią marketingową stosowaną przez startupy podczas ich początkowych kampanii oferowania monet (initial coin offering ICO). Pozwala im przeznaczyć określony procent podaży monety na promocję swojego projektu.

Zazwyczaj programy premiowe są ukierunkowane na społeczność kryptowalut i zazwyczaj obejmują następujące działania:

  • Kampanie w mediach społecznościowych – mają na celu zwiększenie świadomości na temat projektu ICO przy użyciu kont społecznościowych uczestników. Wydarzenia mogą mieć formę polubień, postów, udostępnień, wyświetleń i komentarzy na popularnych platformach, takich jak Twitter, Facebook, Youtube, WhatsApp, WeChat i Telegram.
  • Kampanie tworzenia treści – są skierowane do blogerów, pisarzy, twórców treści wideo i entuzjastów, zachęcając ich do tworzenia artykułów, postów na blogu lub filmów. Następnie treści mogą być dystrybuowane w sieciach społecznościowych i platformach w celu zwiększenia świadomości ICO. Zazwyczaj nagrody będą zależeć od poziomu wpływu lub zaangażowania tworzonej treści.
  • Kampanie sygnatur Bitcointalk – są otwarte dla członków forum Bitcointalk. Muszą po prostu dodać oficjalny podpis ICO do swoich profili. Liczba otrzymanych stawek zależy od rankingu uczestników. Zwykle tylko członkowie mający rangę Jr. Member lub wyższą na tym forum mogą brać udział w takich wydarzeniach.
  • Kampanie tłumaczeniowe – ta nagroda polega na tłumaczeniu ważnych dokumentów związanych z projektem w celu zapewnienia globalnego zasięgu. Zwykle obejmuje to oficjalny dokument ICO, oficjalną stronę internetową oraz wątek ANN Bitcointalk.
  • Kampanie zgłaszania błędów – celem tej nagrody jest zachęcenie programistów i badaczy bezpieczeństwa do zgłaszania potencjalnych błędów i luk w oprogramowaniu i infrastrukturach blockchain. Wartość nagród zależy od wagi i zainteresowania zidentyfikowanych błędów.