Według PIMCO prawdopodobieństwo nadejścia recesji w gospodarce światowej w ciągu najbliższych 5 lat wynosi 70%

605

Doradca Inwestycyjny ds. strategii nietradycyjnych firmy inwestycyjnej Pacific Investment Management Marc Seidner ostrzegł inwestorów przed nadejściem zwiększonej zmienności w związku z zaostrzeniem polityki pieniężnej w największych gospodarkach świata, pisze agencja Bloomberg. Uważa on, że prawdopodobieństwo nadejścia recesji w gospodarce światowej w ciągu najbliższych 5 lat wynosi około 70%. Podczas wydarzenia w Sydney Seidner wygłosił: „Jeśli pracujecie z inwestycjami i globalnymi portfelami aktywów, warto wziąć pod uwagę prawdopodobieństwo recesji w ciągu najbliższych 3-5 lat”. Zaznaczył: „Wcześniej łagodzenie ilościowe wspierało wszystkie klasy aktywów. Z kolei obecny okres redukcji bodźców – to niespotykane w historii”.

Kwartalne zyski i przychody Xiaomi przekroczyły prognozy

Chiński producent elektroniki Xiaomi Corporation zanotował wynik drugiego kwartału 2018 roku – zysk netto w wysokości 14 miliardów 630 milionów juanów wobec straty w wysokości 11 miliardów 970 milionów juanów w analogicznym kwartale zeszłego roku. Przychody firmy wzrosły w ujęciu rocznym o 68% do 45 miliardów 240 milionów juanów. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 39 miliardów 180 milionów juanów. Dział od produkcji smartfonów zwiększył przychód kwartalny do 30,5 miliardów juanów z 19 miliardów 220 milionów juanów przed rokiem. Akcje Xiaomi na przetargu w Hongkongu zdrożały w środę o 1,6%.

Wzrost liczby zrealizowanych projektów budowlanych w Australii przekroczył prognozy w drugim kwartale

Wolumen obiektów budowlanych, przekazanych do użytkowania w Australii, skorygowany sezonowo w drugim kwartale 2018 roku wzrósł o 1,6% wobec poprzedniego kwartału, kiedy to wzrost wynosił 2,4%, pisze projekt finversia.ru powołując się na dane Australijskiego urzędu statystycznego. Wolumen zrealizowanych projektów budowlanych przekroczył prognozy ekonomistów, którzy oczekiwali wzrostu kwartalnego wskaźnika o 0,8%. Pod względem wartości wolumen prac budowlanych wzrósł o 2,5%. Wolumen całkowity ukończonych prac budowlano-inżynieryjnych wzrósł o 0,4%.

Nastroje konsumentów w USA spadły w sierpniu

W sierpniu 2018 roku Indeks ufności konsumenckiej w USA spadł do 96,2 punktu z 97,9 punktu w lipcu, świadczą dane ostateczne z University of Michigan. Sierpniowa wartość indeksu okazała się najniższą od 7 miesięcy. Eksperci oczekiwali wskaźnika na poziomie 95,5 punktu. Nastawienie amerykańskich konsumentów do obecnej sytuacji finansowej pogorszyło się do minimum od listopada 2016 roku 110,3 punktu. W lipcu wskaźnik był na poziomie 114,4 punktu. Wskaźnik, określający oczekiwania konsumentów na kolejne sześć miesięcy, spadł do 87,1 punktu z 87,3 punktu. Prognoza inflacji na najbliższy rok wzrosła z 2,9% do 3%, prognoza długoterminowa – z 2,4% do 2,6%.

MFW stwierdził, że w pełni popiera Argentynę

Oficjalny przedstawiciel Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Gerry Rice powiedział, że MFW „w pełni popiera” Argentynę, donosi agencja Bloomberg. Według niego, w MFW uważają, że ” zdecydowanie i determinacja argentyńskich władz pomogą przezwyciężyć obecne trudności. Rice również zauważył, że na 4 września zaplanowane jest spotkanie dyrektora zarządzającego Funduszu Christine Lagarde z ministrem finansów Argentyny Nicolás Dujovne w celu poczynienia postępów w negocjacjach i „podania zaktualizowanego planu gospodarczego na rozpatrzenie zarządu MFW.” Prezydent Argentyny Mauricio Macri wcześniej zwrócił się do MFW z prośbą o przyspieszenie transferu środków z linii kredytowej o 50 miliardach dolarów otwartej dla kraju.

W Europie udział sklepów internetowych w sprzedaży towarów technologicznych według GfK wyniósł 25%

W pierwszym półroczu 2018 roku udział sklepów internetowych w sprzedaży produktów technologicznych w największych krajach europejskich wyniósł 25%, wynika z danych spółki GfK. Na świecie udział ten wynosi około jednej trzeciej, głównie ze względu na kraje regionu Azji i Pacyfiku. W Chinach udział online-sprzedaży produktów technologicznych w pierwszym półroczu przekroczył 30%. Najpopularniejszą kategorią internetową wśród konsumentów w 18 krajach europejskich jest kategoria produktów IT, której udział wynosi 38%. Udział produktów telekomunikacyjnych wyniósł 21%, sprzętu audio i wideo – 22%, małych AGD – 28%. Połowa nabywców technicznych dóbr trwałych kupiła je w 2018 roku przy pomocy urządzeń mobilnych. W Chinach udział takich kupujących wyniósł 80%.