Kwartalny zysk Halliburton wzrósł 3,3 razy

662

Halliburton, amerykańska firma świadcząca usługi naftowe, zanotowała 3,3-krotny wzrost zysku netto w pierwszym kwartale w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku do 152 mln dolarów. Zysk na akcję wyniósł 17 centów wobec 5 centów rok wcześniej. Jednocześnie firma zanotowała spadek przychodów o 0,06% do 5 mld 737 mln 1 USD, co jednak okazało się powyżej przewidywanych przez ekonomistów 5 mld 520 mln dolarów. Głównym powodem spadku był spadek sprzedaży w Ameryce Północnej o 7% do 3 mld 300 mln dolarów. Strata ta została częściowo skompensowana wzrostem stawki za granicą o 11% do 2,5 mld dolarów. Niemniej jednak prezes firmy Jeff Miller powiedział, że jest zadowolony z wyników finansowych Halliburton za pierwszy kwartał.

Wyjątki od sankcji USA wobec Iranu nie zostaną przedłużone, powiedział Biały Dom

Rzeczniczka Białego Domu, Sarah Sanders, ogłosiła decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa, aby nie przedłużać wyłączenia z sankcji naftowych wobec Iranu w wielu krajach po jego wygaśnięciu na początku maja. Decyzja jest spowodowana pragnieniem „zmniejszenia eksportu irańskiej ropy do zera”. Po tym, jak Stany Zjednoczone przywróciły sankcje przeciwko Teheranowi w zeszłym roku, wielu krajom, takim jak Chiny, Grecja, Indie, Japonia i inne, zezwolono na kontynuowanie zakupu irańskiej ropy do pewnego czasu. Raport zauważa, że ​​po wygaśnięciu tego okresu i zakończeniu reżimu wykluczenia Stanów Zjednoczonych, Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie zaczną podejmować środki, na które się zgodziły wcześniej, aby uniknąć niedoboru ropy na rynku światowym.

Zaufanie konsumentów w Turcji poprawiło się w kwietniu do maksimum od 8 miesięcy

Zaufanie konsumentów w Turcji poprawiło się w tym miesiącu do najwyższego poziomu od ośmiu miesięcy. Według Instytutu Statystycznego Turcji wskaźnik zaufania konsumentów w kraju wyniósł 63,5 pkt, wzrastając z marcowej wartości w 59,4 pkt i jest najwyższym od sierpnia 2018 roku. Wskaźnik, który określa ogólną sytuację gospodarczą w ciągu najbliższych 12 miesięcy, wzrósł z 78,6 pkt do 82,4 pkt. Poprawiły się również oczekiwania tureckich gospodarstw domowych dotyczące ich sytuacji finansowej na najbliższe 12 miesięcy. Odpowiedni wskaźnik wyniósł 82,2 pkt, wzrastając w stosunku do marcowego poziomu 78,3 pkt. Przyspieszenie z 58,8 pkt do 63,5 pkt w kwietniu wykazał indeks oczekiwań dotyczących liczby bezrobotnych.

Rynek kryptowalut stracił 4 miliardy dolarów za dobę

Kapitalizacja kryptowalut spadła w poniedziałek do 177 mld dolarów z 181 mld dolarów w poniedziałek, informuje projekt finversia.ru. Bitcoin spadł o 0,93% do 5 tys. 289 dolarów. Średni koszt Ethereum spadł o 1,8% do 169 dolarów. Bitcoin Cash spadł o 3,56%, jego cena wyniosła 287 dolarów. Portal finversia.ru podaje opinię handlowca Petera Brandta, który uważa, że ​​pomimo słabości rynku kryptowalut, sytuacja może się w każdej chwili zmienić się w lepszą stronę. Według jego szacunków Bitcoin może ostatecznie wzrosnąć do 5 tys. 745 dolarów. Ekspert spodziewa się, że Monero wzrośnie do 98 dolarów, a Ethereum do 309 dolarów.

Whirlpool odnotowała wzrost zysku kwartalnego 5 razy

Amerykańska korporacja Whirlpool, największy producent sprzętu gospodarstwa domowego w kraju, poinformowała o wynikach finansowych za pierwszy kwartał tego roku. Zysk netto wzrósł 5-krotnie w ujęciu rocznym i osiągnął 471 mln dolarów. Skorygowany zysk w wysokości 3 dolarów 11 centów za akcję przekroczył prognozę ekspertów, wynoszącą 2 dolary 86 centów. Jednocześnie firma odnotowała kwartalne przychody na poziomie 4 mld 760 mln dolarów, czyli o 3% mniej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Według ekspertów oczekiwano przychodów w wysokości 4 mld 830 mln dolarów. Dobre wyniki kwartalne pozwoliły spółce podnieść prognozę skorygowanych zysków za 2019 rok z 14 dolarów 5 centów do 15 dolarów 5 centów za akcję. Od początku roku kapitalizacja Whirlpool wzrosła o 30,4%.

Twitter zwiększył zysk netto 3 razy w pierwszym kwartale

Raport Twittera, który jest właścicielem sieci mikroblogów o tej samej nazwie, pokazał, że w pierwszym kwartale amerykańska firma zwiększyła swój zysk netto o 3 razy w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, do 191 mln dolarów. Twitter odnotowuje zysk netto już pierwsze sześć kwartałów z rzędu. Przychody w okresie sprawozdawczym wyniosły 787 mln dolarów, wzrastając w ciągu roku o 18%. Według ekspertów, oczekiwano wskaźnika na poziomie 774 mln dolarów. Przychody w Stanach Zjednoczonych wzrosły o 25%, w innych regionach za granicą wzrost wyniósł 11%. Japonia okazała się na drugim miejscu po USA pod względem wzrostu przychodów, tutaj wskaźnik wzrósł o 16%. Liczba „monetyzowanych” aktywnych użytkowników dziennych osiągnęła 134 mln osób, wzrastając o 11%. Analitycy spodziewali się mniejszej stopy wzrostu – do 128 mln 400 tys. osób.

Tesla planuje uruchomienie usługi taksówek bezzałogowych w USA w 2020 roku

Szef amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych Tesla, Ilon Musk, opowiedział telewizji CNBC o planach uruchomienia bezzałogowej usługi taksówkowej w USA w 2020 roku. Musk powiedział, że ma nadzieję uzyskać zgodę organów regulacyjnych tylko w niektórych stanach, więc podobne taksówki nie będą we wszystkich jurysdykcjach w przyszłym roku. Według niego, w 2020 roku firma planuje mieć 1 mln bezzałogowych taksówek Tesli na drogach w USA. Zamówić bezzałogową taksówkę będzie można przy pomocy aplikacji mobilnej. Założyciel Tesli podzielił się również planami stworzenia samochodów bez kierownicy i pedałów. Musk oczekuje, że taki samochód elektryczny powstanie za dwa lata. Firma Tesla oprócz pojazdów elektrycznych produkuje akumulatory i silniki elektryczne.