Kurs Chainlink Link/USD

972

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana usługa Oracle, której celem jest połączenie inteligentnych umów z danymi ze świata rzeczywistego. Ponieważ łańcuchy bloków nie mogą uzyskiwać dostępu do danych poza swoją siecią, wyroki są potrzebne do działania jako źródła danych w inteligentnych umowach. Wyrocznie dostarczają dane zewnętrzne (np. Temperatura, pogoda), które uruchamiają inteligentne wykonanie umowy po spełnieniu wcześniej określonych warunków. Uczestnicy sieci Chainlink są zachęcani (poprzez nagrody) do zapewniania inteligentnym kontraktom dostępu do zewnętrznych źródeł danych. Jeśli użytkownicy chcą uzyskać dostęp do danych poza łańcuchem, mogą przesłać wymagającą umowę do sieci ChainLink. Umowy te będą pasować do wnioskującej umowy z odpowiednimi wyroczniami. Umowy obejmują umowę o reputację, umowę o dopasowaniu zamówienia i umowę agregującą.

Kurs kryptowaluty Chainlink

Ceny LINK w USD. Śledź kurs waluty ChainLink w wykresie online 

Wykres i notowania Chainlink (link)

Prognoza i analiza cen Chainlink

Czym jest Chainlink?

Chainlink to zdecentralizowana platforma oparta na Blockchain Ethereum. Platforma ta ma na celu rozwiązanie znaczącego problemu łączności między inteligentnymi umowami a zewnętrznymi bazami danych. Projekt Chainlink ma własny token narzędziowy ERC20 znany szerzej pod nazwą LINK. Służy do pobierania opłat od dostawców danych za inteligentne umowy.

Twórcą Chainlink jest Siergiej Nazarow, czyli programista i przedsiębiorca, który założył w 2014 r. Startup o nazwie Smart Contracts, zarejestrowany w San Francisco. Z drugiej strony Chainlink, odpowiedzialny za kryptowalutę Chainlink, należy do Smart Contracts, ale jest zarejestrowany na Kajmanach, ze względu na obowiązujące w tym kraju przepisy dotyczące sfery kryptowaluty.

Cel stworzenia kryptowaluty Chainlink

Celem Chainlink było stworzenie usług, które skutecznie zarządzałyby inteligentnymi umowami. Zasadniczo inteligentne kontrakty są odporne na próby sfałszowania lub zatrzymania działalności i są zdecentralizowane. Ma to jednak również swoją wadę, ponieważ nie są one w stanie łączyć się i wymieniać informacji z zewnętrznymi źródłami danych, co oznacza znaczne ograniczenie w funkcjonowaniu inteligentnych umów. W tej sytuacji nie można wyjść poza użyteczność sieci, w której działają. Chainlink (LINK) ma to zmienić, ponieważ staje się narzędziem, które umożliwia inteligentnym kontraktom bezpieczne łączenie i wymianę danych ze źródeł zewnętrznych na podstawie tak zwanych relacyjnych baz danych Oracle.

Na razie Chainlink pomyślnie zakończył testy integracji z interfejsem API SWIFT. Miało to miejsce w lipcu 2017 r. Chainlink współpracuje również z ubezpieczycielem AXA lub Intelem. Usługi Chainlink są kompatybilne z sieciami Ethereum, Bitcoin i Hyperledger, która jest najpopularniejszym korporacyjnym i przemysłowym blockchainem.

Tokeny LINK

Chainlink opiera się na smart kontrakcie. Ma 1 miliard tokenów LINK, z czego 350 milionów tokenów sprzedanych podczas ICO jest w obiegu.