Kryptowaluta EOS

814

EOS to kryptowaluta założona 1 lipca 2017 roku. Pojawiła się na rynku w wyniku ICO, które zostało przeprowadzone przez block.one, odpowiedzialny za pomysł nowego żetonu ze skrótem EOS. Firma twórców EOS chciała zapewnić wszystkim swoim inwestorom niezbędne funkcje standardowego systemu i umożliwić zarówno tworzenie, jak i wdrażanie nowych aplikacji.

Kurs EOS

Wykres i notowania EOS

Prognozy cen EOS

Protokół EOS emuluje większość atrybutów prawdziwego komputera, w tym sprzęt (procesor (procesory) i procesory graficzne) do przetwarzania, pamięć lokalną / pamięć RAM, miejsce na dysku twardym) z zasobami obliczeniowymi równomiernie rozmieszczonymi między posiadaczami kryptowaluty EOS. EOS działa jako inteligentna platforma kontraktowania i zdecentralizowany system operacyjny zaprojektowany do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji na skalę przemysłową poprzez zdecentralizowany model autonomicznej korporacji. Smart Contract Platform twierdzi, że eliminuje opłaty transakcyjne, a także przeprowadza miliony transakcji na sekundę. EOS (EOS) to oprogramowanie, które wprowadza architekturę blockchain zaprojektowaną w celu umożliwienia skalowania w pionie i poziomie zdecentralizowanych aplikacji. Oprogramowanie EOS zapewnia konta, uwierzytelnianie, bazy danych.

EOS.io to zdecentralizowana platforma open source oparta na technologii blockchain, posiadająca własną kryptowalutę o tej samej nazwie (EOS), oferująca możliwość programowania zdecentralizowanych aplikacji (dApps), zdecentralizowanych przedsiębiorstw (DAC) i tworzenia inteligentnych umów. Ostatecznie EOS chce zapewnić skalowalność, która pozwala na korzystanie z platformy na skalę przemysłową, oferując szereg transakcji na poziomie 15 000. na sekundę (TPS), dążenie do TPS na poziomie miliona i całkowite obniżenie opłat transakcyjnych, podobnie jak ma to miejsce obecnie w kryptowalutach Steem. Językiem programowania na platformie EOS jest WebAssembly stworzony w 2017 r. (Rust, C ++), opracowany między innymi przez takie korporacje jak Mozilla, Microsoft, Google i Apple.

EOS ma także być zdecentralizowaną, demokratyczną społecznością z własną unikalną konstytucją blockchain, której muszą przestrzegać wszyscy posiadacze tokenów EOS. Maksymalna podaż (liczba) tokenów EOS wynosi 1 miliard jednostek.

EOS – podstawowe informacje

EOS – specjalna, blockchainowa kryptowaluta EOSIO. Założycielami platformy są Daniel Larimer i Brendan Blumer.

Co ciekawe, twórcy EOS nie przedstawili żadnej formalnej definicji skrótu waluty i pozostawili ją do interpretacji przez ludzi. Dlatego też istnieją różne sposoby dekodowania EOS, na przykład Ethereum on Steroids.

Pozycjonują się jako rywale zespołu Ethereum. Są innowacyjni w projektowaniu.

Podczas rejestracji konta osobistego, użytkownicy mogą wybrać swoje imię i adres portfela, zamiast używać długich/złożonych kodów dostarczanych przez BTC lub Ethereum.

Tokeny EOS to monety kompatybilne z ERC-20, dystrybuowane na platformie Ethereum zgodnie z odpowiednią umową ERC-20 smart.

Obecne są również mechanizmy przywracania kont osobistych. Posiada wysoki TPS, obsługuje kilka języków programowania i zdecentralizowane aplikacje na platformie Ethereum.

Obsługuje wstrzymywanie i zastępowanie inteligentnych kontraktów. Jeśli coś jest nie tak z aplikacją, delegowani przedstawiciele mogą podjąć decyzję o zawieszeniu realizacji umowy i zastąpieniu jej nową. Funkcja ta pomaga uniknąć takich incydentów jak atak typu DAO, rozbieżności w kontraktach i secesja społeczności.

EOS zapewnia do miliona przelewów pieniężnych na sekundę, eliminując opłaty za użytkowanie i umożliwiając szybkie załadowanie zdecentralizowanych aplikacji. Obecnie obsługiwane są odstępy pomiędzy blokami wynoszące 500 ms (milisekund).

Cena monety jest określana przez popyt rynkowy, który naśladuje kopanie, nie dając potencjalnych nieuczciwych korzyści dużym inwestorom/kopaczom, co jest również dobre dla decentralizacji monet.

Można stwierdzić, że e-waluty nie da się kopać. W kwietniu 2018 r. cena EOS osiągnęła rekordowy poziom 22,89 USD, a całkowita kapitalizacja rynkowa wyniosła 15,53 mld USD.

Cena kryptowaluty EOS

EOS jest jedną z najmłodszych i z pewnością najbardziej kontrowersyjnych kryptowalut. Jest krytykowany przez wielu: od zwykłych użytkowników sieci blokowej do takich władz jak Vitaly Buterin. Ale cała ta negatywność nie powstrzymuje wzrostu monety.

W 2018 r. hype na Bitcoin się skończył, ale EOS, co jest zaskakujące dla większości społeczności zajmującej się kryptowalutami, stale się rozwija. W porównaniu z innymi monetami, cena nieznacznie wzrosła – z 3 dolarów do 7 dolarów, ale stabilność aktywów przyciągnęła inwestorów.

Jednocześnie EOS jest systemem zamkniętym, dlatego czynniki zewnętrzne po prostu nie mogą mieć na niego silnego wpływu. Oczywiście, prawo podaży i popytu działa, ale jest to jedyny obiektywny czynnik.

W przeciwnym razie wszystko zależy od działań samych użytkowników EOS. Jeśli społeczność rozwiąże bieżące problemy razem, kurs wymiany będzie rósł, ale wszelkie spory i próby redystrybucji aktywów doprowadzą do ucieczki inwestorów i błyskawicznego spadku cen.

Dla spekulantów giełdowych sytuacja ta oznacza, że moneta nie jest priorytetem w portfelu inwestycyjnym, ale i tak należy ją uwzględnić. Jeśli deweloperzy osiągną co najmniej jedną dziesiątą planowanych inwestycji i będą w stanie obsłużyć 100 000 transakcji na sekundę, EOS rzeczywiście stanie się jedną z najbardziej dochodowych inwestycji w historii.

Deweloperzy nie podają konkretnych dat, co wzbudza zainteresowanie inwestorów. Przyczynia się to do krótkoterminowych wahań, co pozwala na osiąganie zysków dzięki skalpowaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, EOS jest obiecującą monetą o dużym potencjale i wielu ludzi w nią wierzy. Ale handel opiera się na faktach, a nie na spekulacjach. Dlatego zaleca się ostrożne korzystanie z aktywów. Jest w stanie przynieść bardzo wysoką marżę, jak również duże straty.

EOS i zbiórka funduszy w formie ICO

Projekt platformy EOS został stworzony przez prywatną firmę Block.One, podczas gdy głównym deweloperem projektu był doświadczony Daniel Larimer, który stworzył kod dla tak udanych projektów kryptowalutowych jak BitShares (BTS) i Steem. Block.One zaczął zbierać fundusze, aby stworzyć platformę ICO (Initial Coin Offering), która rozpoczęła się 26 czerwca 2017 r. Cena na początku ICO wynosiła 99 centów (USD) za 1 EOS, a same tokeny były oparte na najpopularniejsza do tych celów platforma ERC20 na blockchainie Ethereum. W dniu 29 listopada 2017 r. Block.One wypuścił sieć testową platformy EOS.io. Kolekcja w formie ICO trwała prawie rok, do 31 maja 2018 r., Co oznacza, że ​​ICO projektu EOS była zdecydowanie najdłuższa w historii walut cyfrowych. Ponadto był również najbardziej udanym zbiorem pieniędzy w formie ICO – ponad 4,2 miliarda dolarów zebrano w ramach sprzedaży żetonów. 1 czerwca 2018 r. Projekt EOS rozpoczął skomplikowany i rozłożony proces migracji do własnej sieci blockchain. Przejście do głównej sieci było równoznaczne z tym, że EOS przestał być tokenem ERC20 w blockchainie Ethereum. Posiadacze tokenów musieli zarejestrować swoje środki lub umieścić je na giełdach kryptowalut wspierających rejestrację (np. Binance). Niezarejestrowane tokeny EOS w postaci ERC20 stały się całkowicie bezwartościowe, co jest jednym ze źródeł kontrowersji wokół projektu. Wreszcie, nie bez technicznych komplikacji i opóźnień, główna sieć EOS (główna sieć) została uruchomiona 14 czerwca 2018 r.

Jak działa EOS?

Sieć EOS opiera się na algorytmie konsensusu delegowanego dowodu stawki, co oznacza, że ​​nie ma procesu wydobywania, takiego jak bitcoin (BTC), a każdy z 1 miliarda tokenów jest już w obiegu, z czego 10%, tj. 100 milionów , będzie służyć jako nagroda blokowa dla tak zwanych producentów bloków. W sieci EOS nie ma górników (górników), a transakcje są zatwierdzane i dodawane do kolejnych bloków przez producentów bloków, którzy są delegatami. Oznacza to, że są wybierani w drodze głosowania przez posiadaczy tokenów EOS, z których każdy ma prawo oddać głos, którego moc jest proporcjonalna do liczby posiadanych przez nich jednostek EOS. W sieci znajduje się 21 producentów bloków, z których każdy otrzymuje zapłatę za przetwarzanie transakcji, oraz oczekujących producentów bloków, którzy nie otrzymali wystarczającej liczby głosów. W momencie migracji do własnego łańcucha bloków wymagane było co najmniej 15% głosów od posiadaczy tokenów EOS, aby uruchomić sieć, aby umożliwić wybór producentów bloków, co osiągnięto 14 czerwca 2018 r.

Czas blokowania w sieci EOS wynosi 3 sekundy.

Centralizacja EOS

Obecnej sieci EOS nie można uznać za w pełni zdecentralizowaną. Dzieje się tak między innymi dlatego, że tylko 21 producentów bloków nie jest w stanie zapewnić wystarczającego rozproszenia sieci. Ponadto EOS ma swój własny oryginalny model zarządzania siecią, w którym istnieją arbitralne przypadki, takie jak EOS Core Arbitration Forum (ECAF), które mają na celu rozwiązywanie sporów w społeczności i reagowanie w przypadku nieprawidłowości. ECAF jako trybunał arbitrażowy ma również szerokie uprawnienia, pozwalając na przykład nakazać producentom bloków zamrożenie określonych adresów portfeli EOS w przypadku podejrzenia kradzieży funduszy lub ataku hakera, który miał miejsce na samym początku sieci. 21-punktowa Konstytucja EOS, która obejmuje wszystkich posiadaczy kryptowalut, zawiera również kontrowersyjny 17 punkt, pod którym adres portfela, z którego nie przeprowadzono żadnej transakcji przez trzy lata, można nieodwołalnie usunąć, a środki, które zostały na nim umieszczone wystawiony na aukcję.

Jaki portfel do EOS?

Pamiętaj, że EOS nie jest już tokenem ERC20 i nie działa z portfelami obsługującymi Ethereum, takimi jak MyEtherWallet, MetaMask, Jaxx lub sprzętowa Ledger Nano S i Trezor.

Do portfeli obsługujących kryptowalutę EOS po przełączeniu na własny blockchain należą EOS Wallet Pro, Scatter (jako rozszerzenie przeglądarki Chrome lub Firefox). Obecnie żaden portfel sprzętowy nie obsługuje kryptowaluty EOS.

Tokeny można również przechowywać na giełdach kryptowalut (nie zalecane ze względów bezpieczeństwa), takich jak: OKEx, Huobi, Bitfinex lub Binance.

Notowania i kurs EOS

Obecnie (20 października 2018 r.) EOS zajmuje piąte miejsce pod względem kapitalizacji rynkowej, według portalu CoinMarketCap, o wartości poniżej 5 mld USD i cenie jednostkowej 5,45 USD. Obecna maksymalna cena (ATH) EOS wynosiła 22,89 USD, a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 17,8 mld USD i została osiągnięta 29 kwietnia 2018 r.