Depozyt i Lokata OVERNIGHT

63

Depozyt overnight

Depozyt overnight (O/N) jest to krótkoterminowy depozyt zakładany na jeden dzień.Środki zamrożone na lokacie zostają najczęściej od godzin popołudniowych dnia, w którym założono depozyt do godzin porannych następnego dnia; tego typu lokata może być założona na kilka dni, jeśli następny dzień jest dniem wolnym od pracy).

Depozyty overnight stosowane są do lokowania większych sum pieniędzy. System overnight jest bardzo popularny na rynku międzybankowym, gdzie konieczne jest zachowanie przez inwestora (bank) dużej płynności finansowej i łatwego dostępu do gotówki. Bank pożyczający otrzymuje pieniądze w dniu zawarcia transakcji, a zwraca w następnym dniu roboczym.

Oprocentowanie depozytów overnight jest przeważnie niższe niż lokat zakładanych na dłuższy okres ale wyższe niż rachunków bieżących.

Lokata OVERNIGHT

Lokata Overnight to idealny sposób na naprawdę krótkoterminowe inwestowanie!

Lokata overnight jest to lokata, której czas trwania wynosi tylko i wyłącznie jedną noc. Zazwyczaj można ją założyć do godziny 15.00 danego dnia w odziale banku lub przez internet. Bank blokuje pieniądze na koncie klienta na jedną noc, a w kolejnym dniu mogą zostać one z powrotem przelane na Twój rachunek bankowy i możesz z nich korzystać. Jednak zyski z takiej lokaty nie są znaczące, ale jest to jeden z ciekawych sposóbów na błyskawiczne oszczędzanie.

Oprocentowanie lokaty Overnight

Pieniądze zgromadzone na lokacie typu Overnight są oprocentowane według stawki WIBID O/N dla złotych z dnia utworzenia lokaty i mnożnika korygującego ustalanego przez dany Bank. Oprocentowanie obowiązuje przez cały okres trwania umowy lokaty Overnight.


BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut