4 sposoby na poprawienie Twoich wyników transakcyjnych poprzez nawyki

245
Forex Trading

Nawyki są częścią naszego życia, niektóre z nich wpływają na nas pozytywnie, niektóre są dla nas destrukcyjne.

Nawyki, których nabieramy w tradingu są wyjątkowo ważne. Pewnie wiesz, że aby wyrobić w sobie nawyk trzeba min. 21 dni powtarzalności. Trader, który wyrobi w sobie złe nawyki na początku ma spory problem. O ile wyrobienie nawyku do nowej czynności jest trudne…to zmiana obecnego nawyku staje się jeszcze trudniejsza. Mówię tutaj o nawykach typowo tradingowych jak np. nawyk stawiania stop lossa do każdego zlecenia, liczenia ryzyka na transakcje itp.

Nie tylko jednak te nawyki związane z samym dokonywaniem transakcji mają wpływ na finalny wynik!

Dzisiaj skupimy się na nawykach, które nie są ściśle związane z tradingiem natomiast mają ogromny wpływ na osiągane wyniki.

1. Wyśpij się! Minimum 7 godzin dziennie.

Zbyt krótki sen powoduje, że nie jesteś w stanie skupić się na wykonywanej pracy. Możesz być rozkojarzony, bardziej zdenerwowany itp. Trading to specyficzny zawód, który wymaga skupienia. Kawa to nie zawsze najlepszy sposób na pobudzenie i ona na pewno nie zrekompensuje “strat” snu. Organizm, w którymś momencie nie będzie mógł funkcjonować normalnie jeśli nie dostarczysz mu odpowiedniej dawki snu. Kolejną istotną rzeczą jest ustalenie stałych godzin snu – to bardzo pomaga w budzeniu i odpowiednio w funkcjonowaniu przez cały dzień.

2.  Zacznij dzień zdrowym śniadaniem

Wiele osób, nie je w ogóle śniadania ponieważ  nie ma na to czasu. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której siadam do tradingu od razu po przebudzeniu, bez śniadania, codziennej porannej higieny itp.

Ważne jest również co jemy. Unikaj bardzo tłustych posiłków, staraj się jeść pełnowartościowe produkty jak np. płatki owsiany.

Pamiętaj o wypicu szklanki wody od razu po przebudzeniu to nawodni Twój organizm. Banalne?

Na sukces w tradingu składa się wiele elementów – wykorzystaj każdy możliwość do poprawienia swoich rezultatów.

3. Cwicz codziennie!

Regularne ćwiczenie jest kluczowe, aby być odpowiednio zmotywowanym i zdolnym do podejmowania czasem trudnych  decyzji.

Jeśli nasze ćwiczenia nie ograniczają się do porannej gimnastyki, ale regularnie chodzimy na siłownie lub np. basen możemy wyrzucić z siebie dużo negatywnych emocji. To na pewno pomaga, aby zachować równowagę. Od momentu, kiedy zaczniesz ćwiczyć powinieneś zauważyć znaczną różnicę.

Sfera mentalna i aspekt zdrowia (sprawności fizycznej) jest równie ważny jak sama strategia inwestycyjna.

4. Rozerwij się! – nie tylko tradingiem człowiek żyje.

Posiadanie hobby innego niż trading bardzo pomaga jeśli chcemy odciąć się od wykresów, zresetować.

Jeżeli nie masz hobby proponuje po prostu jakieś znaleźć, to bardzo ważne, żeby osiągnąć w życiu balans.

Z pozoru może się Ci się wydawać, że to rzeczy na które nie musisz zwracać specjalnej uwagi. Jednak gwarantuje Ci, że Twoje wyniki poprawią się w momencie, w którym zastosujesz się do przedstawionych porad.

BitBay - Największa Polska giełda cyfrowych walut